Najnowsze newsy

Publicystyka

Publicystyka | 2018-09-29 12:25:35 | Nadesłał: Sylwia Kuś-Vega | Źrodlo: inf. własna

Radosław Hyży: Celem jest dobra gra i awans

Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Po przepracowanym bardzo solidnie okresie przedsezonowym, FutureNet Śląsk Wrocław powraca powoli na ligowe boiska z wielką nadzieją na możliwie jak najkorzystniejsze wyniki i awans do najwyższej klasy rozgrywek. Za prowadzenie tej dolnośląskiej, pierwszoligowej drużyny odpowiadać będzie nadal trener Hyży. - Dysponujemy młodym zespołem i na pewno mamy nad czym pracować - podkreśla szkoleniowiec, w którego drużynie na sezon 2018/2019 znaleźli się m.in. bracia Kulon.

Coraz mniej czasu pozostało do pierwszego w nowym sezonie meczu FutureNet Śląska, w którym przeciwnikiem ekipy Radosława Hyżego będzie Polfarmex Kutno, zwycięzca wrześniowego Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Łowicz. Formę swoich zawodników w okresie przygotowawczym Hyży sprawdzał w tym miesiącu m.in. podczas I Memoriału Adama Wójcika, którego FutureNet Śląsk Wrocław był gospodarzem. W meczu o złoto wspomnianych zmagań, zespół ten zmierzył się z inną wrocławską ekipą, a konkretnie z WKK. Jak tamto starcie wspomina Radosław Hyży? - Było to bardzo miłe dla oka kibica spotkanie, w odróżnieniu od rozegranego dzień wcześniej meczu z Pruszkowem. Starcie z Pruszkowem określić można jako męczarnie. Męczarnie dla nas, i dla kibiców. Co prawda zrobiliśmy swoje i zwyciężyliśmy, jednak dopiero w drugim turniejowym starciu zaprezentowaliśmy fajną grę. Moim zdaniem także WKK Wrocław pokazał dobry basket, przeciwstawiając się nam w niektórych elementach - zaznacza szkoleniowiec.

Co zdaniem trenera Hyżego zadecydowało o fakcie, że w meczu z koszykarzami z Pruszkowa, FutureNet Śląsk spisywał się mniej efektywnie jak w boju z WKK? - W tym pierwszym meczu brakowało mi energii, poza tym za dużo przegrywaliśmy jeden na jeden. W meczu o pierwsze miejsce nasza energia - zarówno ławki, jak i energia graczy na boisku - była na odpowiednim poziomie. Bardzo się cieszę, że wykonaliśmy nasze przedmeczowe założenia i że zaprezentowaliśmy się tak dobrze - podsumował występ swoich podopiecznych przed własną publicznością, Radosław Hyży. Publiczności, która dodajmy nie zawiodła i licznie stawiła się na finałowym spotkaniu turnieju z udziałem FutreNet Śląska, tworząc piękną oprawę tego historycznego widowiska.

Także sama organizacja zawodów, połączona z prezentacją zespołu, stała na naprawdę wysokim poziomie, co podkreśla zresztą w rozmowie Hyży. - Ze swojej strony, jako trener zespołu FutureNet Śląska, chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego turnieju. Ogromnie nam się on podobał. Naprawdę chciałbym, że ten memoriał odbywał się co roku i żeby co roku pojawiały się na nim coraz to lepsze zespoły. Uważam, że jest to turniej rozwojowy, przede wszystkim jednak to turniej, który jest po prostu potrzebny. Rozmawiałem z trenerami innych drużyn i wiem, że zespoły te przyjechały do Wrocławia z wielką ochotą i przyjemnością. Nazwisko Adama Wójcika wiele znaczy - zauważa szkoleniowiec FutureNet Śląska.

Na ile, zdaniem trenera Radosława Hyżego, sparingi i turnieje pomagają drużynie we właściwych przygotowaniach do sezonu? - Widzimy dzięki nim gdzie jesteśmy my, a gdzie są nasi przeciwnicy oraz które elementy wymagają poprawy. Jednocześnie pokazujemy zawodnikom, czego od nich oczekujemy i czego wymagamy - wyjaśnia trener FutureNet Śląska Wrocław, dla którego podopiecznych ostatnim wrześniowym testem przed startem ligi był Turniej o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego. W jego ramach ekipa Trójkolorowych zmierzyła się z Pogonią Prudnik i Górnikiem Trans.eu Wałbrzych. Warto dodać, że w Hali Obuwnik miał szansę zaprezentować się powracający do Wrocławia po dwóch latach przerwy wychowanek klubu, Maksym Kulon, młodszy brat Norberta Kulona. Co pokaże już wkrótce na ligowych boiskach tegoroczny skład wrocławskiego FutureNet Śląska? - Naszym celem jest dobra gra, zwycięstwa i awans. Dysponujemy młodym zespołem i na pewno mamy nad czym pracować - informuje na zakończenie rozmowy trener pierwszoligowca z ambicjami, Radosław Hyży.


* Rozmawiała i opracowała Sylwia Kuś-Vega - przegladligowy.com

** W dziale fotorelacji dostępnym tutaj znaleźć można zdjęcia z czterech meczów Memoriału Adama Wójcika, prezentacji oraz ceremonii wręczenia nagród

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane