Najnowsze newsy

Publicystyka

Publicystyka | 2018-06-12 12:45:04 | Nadesłał: Sylwia Kuś-Vega | Źrodlo: inf. własna

Agustin Egurrola: Stworzyliśmy we Wrocławiu wyjątkowe miejsce

Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Wielkie taneczne święto miało miejsce dziewiątego czerwca we Wrocławiu, gdzie na parterze Sky Tower odbyła się druga w historii wrocławska edycja turnieju Egurrola Challenge. Młodzi tancerze Egurrola Dance Studio ponownie zmierzyli się tu w walce o medale, prezentując to, czego nauczyli się w ciągu ostatniego semestru. - Jestem zdania, że zawsze jest dobry czas, aby zacząć przygodę z tańcem - informuje w interesującej rozmowie z Przeglądem Ligowym znany tancerz i choreograf, Agustin Egurrola.

Czerwcowej edycji tanecznego turnieju dla dzieci i młodzieży, podobnie zresztą jak jej poprzedniej, wrocławskiej odsłonie, towarzyszyło bardzo duże zainteresowanie ze strony publiczności, tłumnie zgromadzonej podczas występów przy scenie. Zadowolenia z przebiegu imprezy nie ukrywał obecny na miejscu, w Galerii Handlowej Sky Tower, założyciel Egurrola Dance Studio, Agustin Egurrola, który bacznie przyglądał się kolejnym tanecznym popisom swoich podopiecznych. - Naprawdę ogromnie cieszę się, że udało nam się stworzyć we Wrocławiu wyjątkowe miejsce, które skupia mnóstwo fajnej energii. Rozmiar dzisiejszej imprezy pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku. Nie możemy już doczekać się września, kiedy ruszą nowe zapisy. Mam nadzieję, że w ciągu tego roku zapracowaliśmy sobie na zaufanie naszych uczniów i ich rodziców - mówi Egurrola.

Wrocław nie jest jedynym miastem, gdzie miłośnicy tańca mogą próbować swoich sił, bowiem swoją filią mogą pochwalić się także m.in. Katowice, Łódź, Kraków czy Warszawa. - Teraz naszym celem nie jest ekspansja, ani otwieranie nowych placówek. Chcemy skupić się na tych, które już działają, żeby jeszcze lepiej je prowadzić - zdradza juror programu "Mam talent!". - Pragniemy skupić się na wielu aspektach działalności naszych szkół, a także na instruktorach i na ich szkoleniu. Cała tajemnica Egurrola Dance Studio tkwi w jej kadrze. Chcemy, żeby pracowali tu najbardziej utalentowani tancerze, a jednocześnie by byli to ludzie, którzy kochają uczyć. To jest nasze główne kryterium przyjęcia. Szukamy ludzi, dla których ta praca jest pasją. Największy wysiłek to właśnie zawsze skompletowanie kadry, a potem ciągłe doskonalenie i motywowanie do rozwoju.

Jak dzieci i młodzież zagospodarować mogą aktywnie zbliżające się wakacyjne miesiące? Co proponuje im w tym czasie szkoła Egurrola Dance Studio? - Nasza szkoła organizuje ogromne obozy taneczne. Są jeszcze miejsca na czwarty i piąty turnus, więc jeśli ktoś chce spędzić te wakacje tanecznie, to jak najbardziej można jeszcze ciągle zapisać się na listę - zaznacza Agustin Egurrola, podkreślając, że wspomniane obozy to tylko jedna z atrakcji w ofercie Egurrola Dance Studio. - Organizujemy też m.in. Campy dla młodzieży. Ściągamy na nie również nauczycieli z zagranicy. Wakacje to w żadnym razie nie jest moment, w którym szkoły Egurrola Dance Studio nie działają - serdecznie zapraszam, zawsze jest dobry czas, aby zacząć przygodę z tańcem - zachęca do dołączenia do grona adeptów Egurrola Dance Studio, zdobywca tytułu Kawalera Orderu Uśmiechu.

Z kim Agustin Egurrola sympatyzował będzie na tegorocznym Mundialu w Rosji? - Oprócz Polsce, kibicować będę Hiszpanii. Zobaczymy, co się wydarzy. Nie ukrywam, że cieszę się na myśl o tych Mistrzostwach - znowu nasze głowy zaprzątnięte zostaną rywalizacją i atmosferą Mundialu. To zawsze piękne przeżycie, uwielbiam ten czas, kiedy umawiamy się z przyjaciółmi na wspólne oglądanie meczów. Świat wtedy zwalnia, czas zwalnia, wszystko schodzi na drugi plan - zauważa Egurrola, przyznając, że śledził ostatnio przebieg rozegranego w Poznaniu towarzyskiego starcia Polaków z Chile. - Świetnie zaczęliśmy, jednak później, zamiast przejść do defensywy, nadal cały czas atakowaliśmy, a Chile to przecież zespół, który potrafi grać w piłkę i tak to się jakoś poukładało, że straciliśmy dwie bramki. Ostatecznie ten remis był dla nas dobrym wynikiem.

Założyciel szkół Egurrola Dance Studio przyznaje, że liczy na całą jedenastkę polskiej reprezentacji, a nie tylko na potencjał naszego najbardziej znanego Orła Nawałki, Roberta Lewandowskiego. - Mam nadzieję, że nasz selekcjoner przetestował wszystkich zawodników. Troszkę martwię się o naszą drużynę - było ostatnio bardzo dużo kontuzji i nie wszyscy grali jeszcze na swojej pełnej dyspozycji. To, co stało się Kamilowi Glikowi wstrząsnęło mną, jakkolwiek niestety takie rzeczy się zdarzają i wpisane są one w ten zawód. Nie możemy się załamywać. O tym, na jakim jesteśmy poziomie przekonamy się po pierwszym meczu. Najważniejsze, żeby nasi piłkarze wytrzymali to wszystko psychicznie i żeby nie bali się grać, tylko śmiało walczyli o swoje marzenia. Wiemy jak istotny dla nich jest ten Mundial - stwierdza kończąc swoją wypowiedź Agustin Egurrola.


* Rozmawiała i opracowała Sylwia Kuś-Vega - przegladligowy.com

** Pierwsza część fotogalerii z Egurrola Challenge we Wrocławiu dostępna tutaj
** Druga część fotogalerii z Egurrola Challenge we Wrocławiu dostępna tutaj

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane