Najnowsze newsy

Publicystyka

Publicystyka | 2018-02-20 13:06:33 | Nadesłał: Sylwia Kuś-Vega | Źrodlo: inf. własna

Agustin Egurrola: Wrocław to miasto wyjątkowych ludzi

Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

- Taniec stymuluje rozwój i to nie tylko fizyczny, ale też i psychiczny. Od momentu, kiedy zaczynamy uczyć się tańczyć, w naszym życiu wiele się zmienia. Przede wszystkim stajemy się znacznie pewniejsi siebie. Dotyczy to zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jeśli nigdy nie uczyliśmy się tańca, warto nadrobić te ewentualne zaległości - twierdzi znany i utytułowany tancerz oraz choreograf, Agustin Egurrola, który był gościem specjalnym tegorocznego, wrocławskiego turnieju Egurrola Challenge.

Ciekawa rywalizacja towarzyszyła zmaganiom młodych tancerzy w ramach Egurrola Challenge. Miał on miejsce 11 lutego na parterze Sky Tower we Wrocławiu. Walczących o medale i nagrody uczestników turnieju wspierał Agustin Egurrola oraz zgromadzona publiczność. Założyciel sieci szkół tańca Egurrola Dance Studio nie ukrywał zadowolenia z turnieju. Jego zdaniem było to niezwykle miłe dla oczu święto tańca. - Jestem ogromnie dumny z faktu, że po pół roku funkcjonowania tej szkoły, robimy tak duży turniej i że występuje w nim tak dużo dzieci. Myślę, że to nasz wspólny sukces - mój i mojego zespołu, jak i tego, że Wrocław jest po prostu niesamowitym miejscem. Żyją tu ludzie pełni energii, którzy mają odwagę, żeby marzyć i realizować marzenia. To wszystko znajduje odzwierciedlenie w naszej szkole - mówi Agustin Egurrola. - Egurrola Challenge to nie tylko event, to przede wszystkim egzamin, bowiem dzieci prezentują nam to, czego nauczyły się przez pierwszy semestr. To ich swoisty debiut, stanowiący zarazem spore wydarzenie - dla nich oraz dla instruktorów Egurrola Dance Studio.

Jak młodzi debiutanci radzą sobie ze stresem? Czy potrafią go oswoić i pokonać? - To właśnie sens funkcjonowania Egurrola Dance Studio, żeby oswajać dzieciaki z występami przed dużym gronem publiczności, żeby później w życiu było im łatwiej i żeby nabierały odwagi - wyjaśnia Egurrola. - Czym później wyjdą na scenę, tym większa potem jest ta trema. We Wrocławiu, wśród uczestników, było z nią naprawdę dobrze - dodaje podkreślając przy tym, że stolica Dolnego Śląska okazała się dla Egurrola Dance Studio niezwykle gościnna. - Bardzo długo szukaliśmy odpowiedniego miejsca i zastanawialiśmy się, czy uda nam się wystartować we Wrocławiu. Jak przekonaliśmy się, to miasto czekało na Egurrola Dance Studio. Jestem szczęśliwy zawsze kiedy tu przyjeżdżam. Odkąd tylko pamiętam, a odwiedzałem Wrocław wielokrotnie, m.in. z "Mam talent!", czy z "You Can Dance – Po prostu tańcz", widownia jest tutaj bardzo otwarta - mówi z uśmiechem mistrz Polski w tańcach latynoamerykańskich i South-American Show Dance.

W czasach zdominowanych przez media społecznościowe, taniec może być interesującą alternatywą. Jak zaznacza Egurrola, daje on nam wiele wymiernych korzyści. - Taniec stymuluje rozwój i to nie tylko fizyczny, ale też i psychiczny. Od momentu, kiedy zaczynamy uczyć się tańczyć, w naszym życiu wiele się zmienia. Przede wszystkim stajemy się znacznie pewniejsi siebie. Dotyczy to zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jeśli nigdy nie uczyliśmy się tańca, warto nadrobić te ewentualne zaległości - zachęca wszystkie zainteresowane osoby Agustin Egurrola, który już niebawem pochwalić się będzie mógł nową filią swojej szkoły. - Otwieramy właśnie szkołę w Katowicach, a później na naszej mapie jest Gdańsk. Nie chciałbym jednak za dużo zdradzać, zwłaszcza, że w tym wszystkim nie chodzi o ilość, ale jakość szkół. Staramy się przygotowywać wszystko krok po kroczku, bez pośpiechu - informuje Egurrola. - Zbieramy personel, zbieramy instruktorów - chcemy, żeby te szkoły były, jak wspomniałem, dobre jakościowo. Właśnie to jest dla mnie ważne - przyznaje kończąc tymi słowami wypowiedź.


* Rozmawiała i opracowała Sylwia Kuś-Vega - przegladligowy.com

** Pierwsza część fotogalerii z Egurrola Challenge we Wrocławiu dostępna tutaj
** Druga część fotogalerii z Egurrola Challenge we Wrocławiu dostępna tutaj

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane