Publicystyka

Publicystyka | 2016-10-17 13:05:28 | Nadesłał: Sylwia Kuś-Vega | Źrodlo: inf. własna

Festiwal bramek w Norymberdze

Liga hokejowa w Niemczech (Deutsche Eishockey Liga) nie zwalnia tempa - we wczorajszym meczu z Thomas Sabo Ice Tigers, rozegranym w ramach nowej kolejki zmagań, zwycięstwo wywalczyła sobie drużyna, którą prowadzi Sean Simpson - Adler Mannheim. Autorem decydującej bramki w tym spotkaniu, zapewniającej wygraną przyjezdnym, był Sinan Akdag. W ligowej tabeli lideruje aktualnie ekipa Kölner Haie, hokeiści zespołu Straubing Tigers znajdują się natomiast na ostatnim miejscu w ogólnej klasyfikacji.

Ku radości kibiców zgromadzonych w Arenie Nürnberger, pierwszego gola zapisał bardzo szybko młody, urodzony w Omsku, Vladislav Filin, (00:56). Na jego bramkę zareagował w jednej z kolejnych akcji były hokeista Hamburg Freezers, David Wolf, doprowadzając do wyrównania stanem 1:1 (04:32). Wraz z następnymi minutami gry wynik starcia nie ulegał zmianie. Na ponowne prowadzenie norymberską drużynę Thomas Sabo Ice Tigers wyprowadził kapitan, Patrick Reimer, zapisując rezultat 2:1 (13:58). Po obowiązkowej przerwie w grze, golem dającym miejscowej drużynie dwubramkową przewagę popisał się Yasin Ehliz (20:50). Szczęście zespołu Roba Wilsona nie trwało długo - niespełna dwie minuty później straty do rywali zmniejszył udaną akcją na 3:2 olimpijczyk z Turynu i Vancouver, Marcel Goc (22:32). Niezrażeni miejscowi zrewanżowali się przeciwnikom golem popularnego "Siggiego", czyli doświadczonego Kanadyjczyka Brandona Segala (25:34). Po kolejnych pięciu minutach walki, w udanej akcji zakończonej bramką na stan 4:3 zameldował się znów znany dobrze pod pseudonimem "Fuzzy", Marcel Goc (30:50). Podbudowana tym drużyna Orłów nie zwlekała z następnym golem, którego to autorem był Brent Raedeke (32:13). W obliczu coraz bardziej wyrównanej walki, na wysokości zadania stanął raz jeszcze Patrick Reimer, pozwalając ekipie objąć stan 5:4 (34:53). Nowej tercji towarzyszyły liczne nieskończone ataki drużyny gospodarzy. Zemściły się one na nich bramką na 5:5, którą zapewnił przyjezdnym hokeistom David Wolf (47:51). O zwycięstwie Orłów w tym niedzielnym meczu - w dodatkowym czasie gry - przesądził ostatecznie Sinan Akdag (60:21), ustalając rezultat spotkania na 5:6.

Thomas Sabo Ice Tigers - Adler Mannheim 5:6 (2:1, 3:3, 0:1, 0:1)