Najnowsze newsy

Piłka Ręczna » Europejskie puchary

Europejskie puchary | 2012-02-28 12:28:35 | Nadesłał: Karol Gorzkowski | Źrodlo: eurohandball.com/własne

Vive Targi i Wisła Orlen poznały rywali w 1/8 finału LM

Vive Targi w 1/8 zagrają z Mistrzem Słowenii i grupowym rywalem Wisły Orlen - RK Cimos Koper, natomiast przeciwnikiem Wisły Orlen będzie dobrze znany Nafciarzom zespół Mistrza Niemiec - THW Kiel. Obie wylosowane drużyny, rywale polskich klubów należą do światowej elity, jednak nie są najmocniejszymi zespołami spośród pozostałej 16.

Dzisiaj w duńskim Hörsholm w siedzibie sponsora tytularnego rozgrywek Ligi mistrzów piłkarzy ręcznych - firmy Velux odbyło się losowanie par 1/8 finału. W tych rozgrywkach biorą udział dwie polskie drużyny - Vive Targi i Wisła Orlen. Kielczanie wylosowali Mistrza Słowenii - RK Cimos Koper, natomiast Nafciarze Mistrza Niemiec - THW Kiel.

Losowanie nie było najgorsze dla polskich klubów, bo można było trafić na mocniejszego rywala. Jednak na tym poziomie rozgrywek słabym zespołów już nie ma. Zarówno RK Cimos Koper jak i THW Kiel to drużyny ze światowej półki piłki ręcznej, mają w swoich kadrach najlepszych zawodników. Jednak wiadomo trzeba walczyć z każdym, jak równy z równym.

Przeciwnik Vive Targów - RK Cimos Koper to grupowy rywal Wisły Orlen. Nafciarze z Mistrzem Słowenii zagrali dwukrotnie, w Słowenii przegrali 27:24, natomiast w Orlen Arenie zremisowali 25:25. Słoweńcy obawiają się dwumeczu z kielecką drużyną, przedstawiciel klubu Aleš Koršič, stwierdził w wywiadzie: - Będąc szczerym to jest mała niespodzianka, że jesteśmy w najlepszej 16 Europy i jesteśmy z tego zadowoleni. Wylosowaliśmy najcięższą drużynę z pośród możliwych - dodał.

THW Kiel to drużyna bardzo dobrze znana szczypiornistom Wisły Orlen. Przed sezonem dwukrotnie się z nimi spotkali w towarzyskich turniejach. W sierpniu nieznacznie ulegli kilończykom w Orlen Handball Cup THW 31:29, natomiast podczas Unser Norden Cup niemiecki zespół wygrał 26:11.

Pierwsze mecze odbędą się w dniach 15-18 marca, natomiast rewanże tydzień później 22-25 marca. Oba polskie kluby będa gospodarzami pierwszych meczów.

Velux EHF Liga Mistrzów – pary 1/8 finału:

Wisła Orlen Płock - THW Kiel
Vive Targi Kielce - RK Cimos Koper
Füchse Berlin - HSV Hamburg
Montpellier AHB - FC Barcelona Intersport
Kadetten Schaffhausen - BM Atlético Madryt
Reale Ademar Leon - MKB Veszprem
Metalurg Skopje - Croatia Zagrzeb
IK Sävehof - AG Kopenhaga

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane