Piłka Ręczna » Ekstraklasa Kobiet

Ekstraklasa Kobiet | 2010-10-14 21:00:53 | Nadesłał: Aneta Szypnicka | Źrodlo: zprp.pl

Szlagier dla Zagłębia!

W szlagierowym spotkaniu 6. kolejki zawodniczki KGHM Metraco Zagłębia Lubin pokonały rywalki z Vistalu Łączpol Gdynia 27:26 (15:16). Pojedynek dwóch niepokonanych jak dotąd w PGNiG Superlidze drużyn dostarczył niesamowitych emocji. Prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie, a losy meczu ważyły się do ostatnich sekund. Decydująca o zwycięstwie „Miedziowych” bramka padła na 8 sekund przed ostatnim gwizdkiem i była dziełem Kingi Byzdry.

Już po 3 minutach trener Gdynianek Jerzy Ciepliński poprosił o czas, jego zespół przegrywał wtedy 0:3. Kiedy w 6. minucie było 6:1 dla Zagłębia wydawało się, że Lubinianki odniosą pewne zwycięstwo. Do 20 minuty meczu podopieczne Biżeny Karkut utrzymywała trzy, cztero-bramkową przewagę. Ostatnie 10 minut pierwszej partii należało jednak do przyjezdnych. Jeszcze w 26 minucie Zagłębie prowadziło 14:12, ale Vistal Łączpol jeszcze trzykrotnie skutecznie zaatakował, tracąc przy tym tylko jedną bramkę i oba zespoły schodziły do szatni przy prowadzeniu zawodniczek z Trójmiasta 16:15.

Początek drugiej połowy także należał do Gdynianek. Znakomicie na parkiecie radziła sobie Sabina Kobzar, a w bramce świetnie spisywała się Małgorzata Sadowska, na pokonanie której zawodniczki Zagłębia nie potrafiły znaleźć recepty. Kibice przecierali oczy ze zdumienia, a na tablicy wyników widniał rezultat 24:18 dla Vistalu Łączpol! Wydawało się, że Lubinianki nie zdołają już się podnieść. Nic bardziej mylnego, niesione dopingiem kibiców zaczęły odrabiać straty. W 56. Minucie przegrywały już tylko różnicą jednego gola - 25:26. W samej końcówce meczu emocje sięgnęły zenitu. Zawodniczki Zagłebia doprowadziły do remisu, obroniły rzut gdynianek, a na osiem sekund przed końcową syreną wynik meczu ustaliła ładnym rzutem po szybkim kontrataku Kinga Byzdra.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Vistal Łączpol Gdynia 27:26 (15:16)