Najnowsze newsy

Piłka Ręczna » Ekstraklasa Kobiet

Ekstraklasa Kobiet | 2010-04-24 23:09:58 | Nadesłał: Sylwia Kuś-Vega | Źrodlo: piotrcovia.com

Lublinianki w finale!

To już fakt - SPR Lublin w finale mistrzostw Polski piłkarek ręcznych. Podopieczne Grzegorza Gościńskiego po dramatycznym spotkaniu pokonały Piotrcovię 27:25 (15:14).

Pierwsze minuty były niezwykle nerwowe, jednak szybciej grę uporządkowały lublinianki, które w 15. minucie prowadziły 9:6. Co warte podkreślenia, Piotrcovianki nie zamierzały się poddawać. Na siedem minut przed końcem pierwszej połowy, po rzucie karnym Sylwii Lisewskiej, był remis 10:10. Piotrcovia, niesiona dopingiem niestety bardzo nielicznej publiczności, prowadziła na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy 14:12, ale szybko tę zaliczkę straciła i to Lublin schodził do szatni z jednobramkowym prowadzeniem - 15:14. O drugiej połowie można byłoby pisać długo. W 45. minucie było 19:16 dla Piotrcovii, jednak niezwykle doświadczony SPR szybko doprowadził do remisu, który przeważał na świetlnej tablicy do 55 minuty. Przy stanie 25:25, dwa ostatnie gole rzuciła niezwykle doświadczona Monika Marzec. Te gole lubelskiej kołowej okazały się decydujące. W związku z dzisiejszą wygraną lublinianek, w finale zagra SPR, Piotrcovii pozostaje walka o brązowy medal.

Piotrcovia Piotrków Tryb. - SPR Lublin 25-27 (14-15)

SPR: Jurkowska, Sadowska - Małek, Włodek, Marzec, Repelewska, Rukaite, Wojtas, Majerek, Skrzyniarz, Mihdaliova

Piotrcovia: Skura - Polenz, Podrygała, Lisewska, Wypych, Strzałkowska, Krzysztoszek, Mijas, Dominiak, Waga, Szafnicka, Szczecina

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane