Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Zagranica

Zagranica | 2016-07-25 09:09:09 | Nadesłał: Patryk Segda | Źrodlo: inf.własna

Jedna z największych gwiazd rosyjskiej piłki ostatnich lat kończy karierę

Roman Szyrokow postanowił zawiesić piłkarskie obuwie na kołku.

35 - letni zawodnik ostatnich Mistrzostw Europy nie zaliczy do udanych, jego kadra spisała się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Po imprezie nie przedłużył kontraktu z CSKA, którego jest wychowankiem, a po paru tygodniach ogłosił, że kończy karierę piłkarską.

Swoją karierę, jak wcześniej wspomnieliśmy zaczął w CSKA Moskwa, jednak nim zyskał status gwiazdy, przez wiele lat musiał wszystkim udowadniać, żeby go nie skreślali. Nim zaczął grać w futbol "na poważnie" zakładał koszulkę Torpedy Moskwa, Istrze, Vindoe, aż wreszcie w Saturnie, w którym zdobył swoje pierwsze bramki.

Jego umiejętności dostrzegł ówczesny szkoleniowiec kazańskiego Rubina - Kurban Berdyev, transfer wyniósł klub 150 tysięcy Euro, piłkarz nie został doceniony, dlatego najpierw został wypożyczony, a później sprzedany za 250 tysięcy Euro do Khimków.

Tam stawiał na niego Vladimir Kazachenok, zdobył siedem bramek w dwudziestu siedmiu meczach, co było na tyle dobrym osiągnięciem, że zainteresował się nim Zenit St. Petersburg, w jego barwach wystąpił 130 razy, zdobył w tym czasie 29 bramek.

W 2014 roku został wypożyczony do Krasnodaru, a później na zasadzie wolnego transferu przeniósł się do moskiewskiego Spartaka, gdzie zagrał 19 meczów zdobywając jedną bramkę.

Później ponownie trafił na wypożyczenie do Krasnodaru, a następnie jako wolny zawodnik podpisał umowę z CSKA Moskwa, w którego barwach w minionym sezonie zagrał zaledwie osiem razy

57-krotny reprezentant „Sbornej” największe sukcesy w klubowym futbolu święcił razem z ekipą z Petersburga, z którą sięgnął, między innymi po zwycięstwo w Pucharze (2008) i Superpucharze UEFA (2008), a także dwukrotnie po mistrzostwo Rosji (2008, 2012). Ponadto razem z kadrą dotarł do półfinału Euro 2008 (porażka 0:3 z Hiszpanią).



Roman Shirokov w barwach CSKA Moskwa

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane