Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Zagranica

Zagranica | 2015-07-29 07:36:39 | Nadesłał: Patryk Segda | Źrodlo: inf.własna

Herrera zwolniony z Meksyku

Selekcjoner reprezentacji Meksyku, Miguel Herrera został zwolniony ze stanowiska - poinformował prezes meksykańskiej federacji piłkarskiej. Dzień wcześniej Herrera zaatakował na lotnisku w Filadelfii dziennikarza telewizyjnego.

O zdarzeniu opowiedział telewizji Azteca uderzony komentator Christian Martinoli. Selekcjoner wpadł w furię, gdy zobaczył na lotnisku dziennikarza, czekającego na odprawę. Herrera podszedł do niego i doszło do sprzeczki słownej, która zakończyła się rękoczynem. Martinoli w wielu swoich relacjach ostro krytykował drużynę, zwłaszcza za występ we wcześniejszym turnieju Copa America 2015, kiedy Meksykanie grali rezerwoym składem.

Herrera i Martinoli wracali mistrzostw Ameryki Północnej i Środkowej CONCACAF Gold Cup 2015. W niedzielnym finale Złotego Pucharu zespół prowadzony przez Herrerę pokonał w Filadelfii Jamajkę 3:1.

Swoją piłkarską karierę zaczął w Atlante i ją w nim skończył, w czasie swojej kariery aż dwa razy jeszcze grywał w swoim macierzystym klubie, grał jeszcze m.in. w Querétaro, Santosie Laguna, czy Torosie Neza.

Ma na swoim koncie 14 występów w kadrze Meksyku.

Szkoleniową karierę rozpoczął w klubie, w którym ją zakończył, ale dopiero dwa lata po zawieszeniu butów na kołku, od tego czasu prowadził Monterrey, Veracruz, Tecos UAG, jeszcze raz Atlante i Américę, po której trafił właśnie do Meksyku.

W grudniu 2013 roku oficjalnie potwierdzono, że Herrera pozostanie na stanowisku selekcjonera na stałe. W jesiennym sezonie Apertura 2013 wywalczył jeszcze z Américą tytuł wicemistrza Meksyku, od nowego roku skupiając się wyłącznie na pracy z reprezentacją. Wcześniej był jedynie tymczasowym szkoleniowcem swego kraju.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane