Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Transfery

Transfery | 2017-09-26 15:11:17 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: inf. prasowa

Mariusz Pawełek nowym zawodnikiem Jagiellonii

We wtorek Jagiellonia związała się umową z nowym bramkarzem - Mariuszem Pawełkiem. Kontrakt 36-letniego zawodnika będzie obowiązywał do zakończenia bieżącego sezonu.

Mariusz Pawełek to doświadczony golkiper, który rozpoczynał seniorską karierę w Odrze Wodzisław Śląski. W tym zespole występował przez siedem lat (1999-2005), zaliczył debiut w Ekstraklasie i współpracował z m.in. naszym aktualnym trenerem bramkarzy, Pawłem Primelem. Na początku 2006 roku 24-letni wówczas golkiper przeniósł się do krakowskiej Wisły, gdzie święcił największe sukcesy w karierze. W barwach "Białej Gwiazdy" trzykrotnie wygrywał mistrzostwo Polski, a dwa razy kończył zmagania ligowe jako wicemistrz.

Pawełek próbował swoich sił również w lidze tureckiej, gdzie występował w Konyasporze (2011-12), Rizesporze (2013) oraz Demirsporze (2014). Nasz nowy zawodnik spędził rok w stołecznej Polonii (2012-13), a w poprzednich trzech sezonach bronił dostępu do bramki Śląska Wrocław, z którym w 2015 roku grał w eliminacjach Ligi Europy.

Mariusz Pawełek ma na swoim koncie 246 spotkań na szczeblu Ekstraklasy i był również powoływany do reprezentacji Polski, w której rozegrał cztery spotkania. Nowy zawodnik będzie grał w Jadze z numerem 81.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane