Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Transfery

Transfery | 2017-09-09 21:37:30 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: wisla.krakow.pl

Denys Bałaniuk zagra w Wiśle Kraków

Chociaż okienko transferowe zostało już zamknięte, nowym piłkarzem Białej Gwiazdy został Denys Bałaniuk. Ukraiński napastnik podpisał dwuletni kontrakt z klubem z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

Denys Serhijowycz Bałaniuk przyszedł na świat 16 stycznia 1997 roku w Odessie, gdzie stawiał pierwsze piłkarskie kroki. Utalentowanym zawodnikiem zainteresowało się słynące z doskonałego szkolenia młodzieży Dnipro Dnipropetrowsk, które wcieliło 15-letniego wówczas piłkarza do ekip juniorskich.

Debiut w seniorskiej drużynie Ukrainiec zanotował 8 kwietnia 2015 roku w starciu Dnieprzan z Czernomorcem Odessa, zaś miesiąc później 18-letni Bałaniuk zameldował się na boisku w ligowym meczu z Szachtarem Donieck.

Udane występy w Dnipro U-21 (15 trafień w 22 meczach) zaowocowały tym, że Denys został włączony do pierwszej drużyny. W ostatnim sezonie 20-latek zagrał w 27 spotkaniach Biało-Niebiesko-Błękitnych, zdobył 5 bramek i zaliczył jedną asystę.

Nowy piłkarz Białej Gwiazdy jest również młodzieżowym reprezentantem Ukrainy. Mierzący 175 centymetrów snajper w kategoriach U-16, U-17, U-19 i U-21 rozegrał łącznie 14 spotkań i strzelił dwa gole.

Denys w Wiśle Kraków będzie występował z numerem 71.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane