Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Reprezentacja

Reprezentacja | 2014-08-29 19:36:53 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: KKSLECH.com

Aż 10 piłkarzy Lecha wyjeżdża kadrę. Nowy trener zobaczy pustki.

Fot.: Dawid Ćmielewski

Po niedzielnym meczu z Cracovią Kraków drużynę Lecha Poznań czekają blisko dwa tygodnie przerwy od kolejnego spotkania o stawkę. Wszystko przez pierwszą z trzech tej jesieni przerw na kadrę.

Na wrześniowe mecze reprezentacji narodowych zostało powołanych aż 10 piłkarzy z pierwszego zespołu Lecha Poznań w tym aż 7 zawodników na kadry młodzieżowe. Najpóźniej zaprezentują się Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński i Karol Linetty, bo dopiero we wtorek, 9 września, ale za to rozegrają niezwykle ważną konfrontację z Grecją w eMME U-21.

Po jednym pojedynku, aczkolwiek w niedzielę, 7 września czeka natomiast reprezentację Finlandii (Kasper Hamalainen i Paulus Arajuuri) oraz Węgier (Gergo Lovrencsics). Co ciekawe obie kadry są w tej samej grupie eliminacyjnej Mistrzostw Europy 2016.

Mało prestiżowe dwumecze czekają we wrześniu z kolei Dawida Kownackiego, Jana Bednarka i Dariusza Formellę. O co grać ma za to kadra Szwajcarii U-21 do której nominację otrzymał Darko Jevtić. Wyjazd aż 10 graczy na reprezentację oznacza, że przez dwa najbliższe tygodnie na wszystkich treningach obecnych będzie tylko 13 zawodników.

Na dodatek 4 piłkarzy wciąż leczy urazy, ale jeśli nie wydarzy się nic złego, to wszyscy za 7-10 dni powinni już ćwiczyć na pełnych obrotach. Przypomnijmy, że po niedzielnym meczu z Cracovią Kraków ekipa Kolejorza kolejne spotkanie ligowe zaliczy w sobotę, 13 września o 18:00. Wtedy naszym rywalem na wyjeździe będzie Jagiellonia Białystok.

Kadrowicze Lecha Poznań – wrzesień 2014:

Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński i Karol Linetty
eMME: Grecja U-21 – Polska U-21 (wtorek, 09.09, godz. 19:30)

Dawid Kownacki i Jan Bednarek
Tow: Słowenia U-19 – Polska U-19 (czwartek, 04.09, godz. 16:00)
Tow: Polska U-19 – Włochy U-19 (wtorek, 09.09, godz. 19:00)

Paulus Arajuuri i Kasper Hamalainen
eMME: Wyspy Owcze – Finlandia (niedziela, 07.09, godz. 20:45)

Gergo Lovrencsics
eME: Węgry – Irlandia Północna (niedziela, 07.09, godz. 18:00)

Darko Jevtić
eMME: Ukraina U-21 – Szwajcaria U-21 (wtorek, 04.09, godz. 17:30)
eMME: Szwajcaria U-21 – Łotwa U-21 (czwartek, 08.09, godz. 18:30)

Dariusz Formella
P4N: Polska U-20 – Szwajcaria U-20 (czwartek, 04.09, godz. 17:00)
P4N: Włochy U-20 – Polska U-20 (wtorek, 09.09, godz. 15:00)

Przez całą wrześniową przerwę na kadrę w klubie będą:
Krzysztof Kotorowski
Maciej Gostomski
Barry Douglas
Luis Henriquez
Maciej Wilusz
Szymon Pawłowski
Szymon Drewniak
Vojo Ubiparip
Zaur Sadaev
-----------------------------------—
Jasmin Burić – obecnie kontuzjowany
Hubert Wołąkiewicz – obecnie kontuzjowany
Łukasz Trałka – obecnie kontuzjowany
Muhamed Keita – obecnie kontuzjowany

Arkadiusz Szymanowski - KKSLECH.com

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane