Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Reprezentacja

Reprezentacja | 2013-03-02 10:42:27 | Nadesłał: Krzysztof Wilk | Źrodlo: inf. własna

Kieszek i Szczęsny najlepsi w lutym, a Piszczek liderem Rankingu Polskich Piłkarzy

Fot.: Mateusz Czarnecki

Paweł Kieszek, to prawdziwa rewelacja Rankingu Polskich Piłkarzy. W lutym był obok Szczęsnego najlepszym polskim piłkarzem. W klasyfikacji generalnej prowadzi Piszczek, który zaledwie o 1 punkt wyprzedza Szczęsnego. Na III miejscu są: Błaszczykowski i mało znany w Polsce Kieszek.Do elitarnego grona sklasyfikowanych zawodników dostało się na razie 24 piłkarzy.

W lutym 22 zawodników zdobyło punkty w Rankingu Polskich Piłkarzy. To o 3 więcej niż w styczniu. Po 2 miesiącach w elitarnym gronie polskich piłkarzy jest 24 zawodników. Są to piłkarze, którzy zagrali w co najmniej zremisowanym meczu o europejskie puchary lub w ramach rozgrywek jednej z 15 najlepszych lig europejskich, bądź minimum 1/8 rozgrywek pucharowych w tych krajach. Nie mieli jeszcze okazji dostać się do tego grona piłkarze poprzez grę w kadrze, bo ta nie grała jeszcze o punkty.

W lutym najlepsi byli bramkarze, a konkretnie dwóch: Paweł Kieszek i Wojciech Szczęsny. Ten pierwszy jest w cieniu innych polskich bramkarzy. Tymczasem zagrał on w barwach Vitorii Setubal w 3 wygranych meczach w rozgrywkach portugalskiej Liga Sagres. W tych spotkaniach nie dał się ani razu pokonać. Dzięki temu jego zespół uciekł ze strefy spadkowej, nad którą ma 8 punktów przewagi. Jak tak dalej będą grali, to mogą wywalczyć prawo gry w europejskich pucharach, do czego brakuje im tylko 6 punktów.

Taką samą liczbą zwycięstw, ale w angielskiej Premiership, może pochwalić się Wojciech Szczęsny. W tych meczach puścił tylko 1 gola. W przypadku bramkarza Arsenalu, to w miesiącu tym liczył na więcej, bo mógł zdobyć punkty w meczu Ligi Mistrzów z Bayernem, który „Kanonierzy” przegrali w Londynie 1:3.

W lutym najlepszym zawodnikiem z pola był Łukasz Piszczek, który zagrał w 2 wygranych i 1 zremisowanym meczu Bundesligi oraz w zremisowanym meczu w Doniecku w ramach Ligi Mistrzów. Do liderów rankingu stracił tylko 1 punkt.

Z kolei tylko o 1 punkt mniej od Piszczka zdobył Ludovic Obraniak, który połowę z 16 punktów uzyskał za dwumecz z Dynamem Kijów w ramach Ligi Europy. Do tego dorzucił zwycięstwo w Ligue 1 i zaliczony jako remis, wygrany po rzutach karnych, mecz o Puchar Francji.

Na kolejnych 3 miejscach znaleźli się piłkarze z Bundesligi: Błaszczykowski, Boenisch i Lewandowski. Ten ostatni nie mógł grać we wszystkich meczach ze względu na czerwoną kartkę.
Pierwszą 10 (a w zasadzie 11) lutego zamyka 4 piłkarzy, którzy zdobyli po 8 punktów. Są to: Boruc, Glik, Krychowiak i Klich. Ten ostatni przeniósł się z Wolfsburga do holenderskiego FC Zwolle i wydaje się, ze była to dobra decyzja, bo ma wreszcie okazję grać.

2 polskich piłkarzy może uznać luty za nieudany miesiąc, bo w przeciwieństwie do stycznia nie zapunktowali. Są to: Perquis i Wasilewski.

Duży tłok jest w czołówce klasyfikacji generalnej Rankingu Polskich Piłkarzy. Liderem jego jest Piszczek, który zaledwie o 1 punkt wyprzedza Szczęsnego. Walka między nimi zapowiada się pasjonująco. Na korzyść Piszczka przemawia to, że jego zespół może dalej zajść w Lidze Mistrzów. Ma on też pewniejsze miejsce w reprezentacji od Szczęsnego, który ma na swojej pozycji dużą konkurencję.

5 punktów do lidera tracą: Błaszczykowski i Kieszek, który jest największą rewelacją rankingu. 2 punkty mniej od nich ma Obraniak, 3 Lewandowski, a 4 Boruc. Na kolejnych dwóch miejscach z dorobkiem 18 punktów są: Boenisch i Glik. Pierwszą 10 zamyka Grosicki. Wszyscy ci piłkarze mają pewne miejsca w składach swoich drużyn, co jest bardzo optymistyczne w perspektywie walki polskiej reprezentacji w eliminacjach MŚ.

W lutym w rankingu „zadebiutowało” 5 nowych zawodników: Klich, Sobiech, Dudka, Piech i Milik.

Klasyfikacja lutego

I – II Paweł Kieszek (Vitoria Setubal) i Wojciech Szczęsny (Arsenal) po 18
III Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) 13
IV Ludovic Obraniak (Bordeaux) 16
V Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) 15
VI Sebastian Boenisch (Bayer) 10
VII Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) 9
VIII – XI Artur Boruc (Southampton), Kamil Glik (Torino), Grzegorz Krychowiak (Stade de Reims), Mateusz Klich (Zwolle) po 8
XII Kamil Grosicki (Sivasspor) 7,5
XIII Roger Guerreiro (AEK) 7
XIV - XV Filip Kurto (Roda), Eugen Polanski (Hoffenheim) po 6
XVI – XVII Mikołaj Lebedyński (Roda), Artur Sobiech (Hannover) po 5
XVIII Mirosław Sznaucner (Veria) 4
XIX – XXI Dariusz Dudka (Levante), Adrian Mierzejewski (Trabzonspor), Arkadiusz Piech (Sivasspor) po 3
XXII Arkadiusz Milik (Bayer) 1

Klasyfikacja generalna

I Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) 29
II Wojciech Szczęsny (Arsenal) 28
III – IV Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Paweł Kieszek (Vitoria Setubal) po24
V Ludovic Obraniak (Bordeaux) 22
VI Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) 21
VII Artur Boruc (Southampton) 20
VIII – IX Sebastian Boenisch (Bayer), Kamil Glik (Torino) po 18
X Kamil Grosicki (Sivasspor) 15,5
XI – XII Roger Guerreiro (AEK), Filip Kurto (Roda) po 14
XIII Mikołaj Lebedyński (Roda) 13
XIV – XV Grzegorz Krychowiak (Reims), Mirosław Sznaucner (Veria)po 10
XVI Adrian Mierzejewski (Trabzonspor) 9
XVII – XIX Mateusz Klich (Zwolle), Eugen Polanski (Mainz/Hoffenheim), Damien Perquis (Betis Sevilla) po 8
XX Artur Sobiech (Hannover) 5
XXI – XXIII Dariusz Dudka (Levante), Arkadiusz Piech (Sivasspor), Marcin Wasilewski (Anderlecht po 3
XXIV Arkadiusz Milik (Bayer) 1


Przypomnienie Regulaminu Rankingu Polskich Piłkarzy 2013 roku
1. W rankingu uwzględniani są tylko polscy piłkarze, czyli tacy, którzy mogą zagrać w reprezentacji.
2. Ranking obejmuje okres od 01.01.2013 do 31.12.2013 roku.
3. Zawodnicy otrzymują punkty za udział w meczach, w których ich drużyna wygrała lub zremisowała. Za zwycięstwo otrzymują 3 punkty, a za remis 1 punkt (z uwzględnieniem współczynnika korygującego przyznanego danym rozgrywkom).
4. Zawodnicy otrzymują punkty tylko za mecze rozegrane w:
a) reprezentacji Polski, ale tylko za mecze o punkty, czyli EMŚ; (9 za zwycięstwo, 3 za remis)
b) Lidze Mistrzów (9 za zwycięstwo, 3 za remis)
c) Lidze Europy (6 za zwycięstwo, 2 za remis)
d) ligach europejskich, które zgodnie z rankingiem UEFA zajmują 9 pierwszych miejsc w Europie. Są to: Anglia, Hiszpania, Niemcy, Włochy, Portugalia, Francja, Rosja, Holandia, Ukraina. (6 za zwycięstwo, 2 za remis).
e) pucharach krajowych tych samych 9 państw, ale od 1/8 finału (6 za zwycięstwo, 2 za remis).
f) ligach europejskich, które zgodnie z rankingiem UEFA zajmują od X do XV miejsca. Są to: Grecja, Turcja, Belgia, Dania, Szwajcaria, Austria. (3 za zwycięstwo, 1 za remis).
g) pucharach krajowych tych samych 9 państw, ale od 1/8 finału (3 za zwycięstwo, 1 za remis).
5. Żeby otrzymać pełną liczbę punktów trzeba zagrać minimum 30 minut w meczu. Jeżeli zawodnik zagra mniej niż 30 minut otrzyma połowę punktów.
6. Przy ustalaniu najmocniejszych lig w I półroczu 2013 roku pod uwagę brany jest ranking 5-letni za okres 2007/2008 – 2011/2012, a w II półroczu będzie uwzględniany okres 2008/2009 – 2012/2013.
7. W przypadku remisowego meczu, który będzie się kończył rzutami karnymi , zawodnicy obu drużyn otrzymają punkty za remis.

*Opracował Krzysztof Wilk, przegladligowy.com

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane