Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Reprezentacja

Reprezentacja | 2013-02-01 10:21:40 | Nadesłał: Krzysztof Wilk | Źrodlo: inf. własna

Boruc, Lewandowski i Piszczek liderami Rankingu Polskich Piłkarzy

Fot.: Dawid Ćmielewski

W styczniu 19 polskich piłkarzy zdobyło pierwsze punkty w Rankingu Polskich Piłkarzy 2013 roku. Najwięcej, bo po 12, zdobyli: Boruc, Lewandowski i Piszczek. Zaskakiwać może obecność w tym gronie Artura Boruca, który poprzedni rok miał zupełnie nieudany.

Jego zespół nie zalicza się do potentatów w Premiership. Nasz bramkarz w dużej mierze pomógł „Świętym” zdobyć w tym miesiącu 6 punktów. Udało im się 1 mecz wygrać i 3 zremisować. Dwukrotnie „Holy Goalie” zachował czyste konto, nie dając się pokonać snajperom z zespołów Aston Villa i Everton. Wywalczenie remisów z Chelsea i Arsenalem to też wielki sukces Boruca i jego Southampton.

Nie zaskakuje obecność na szczycie Lewandowskiego i Piszczka. Ci piłkarze, to już uznana marka w Bundeslidze. Borussia w styczniu zagrała tylko 2 mecze i oba pewnie wygrała. Bilans bramkowy tych spotkań 8:0 robi wrażenie. 2 z nich zdobył Lewy, a raz do bramki trafił Piszczek.

Za tą trójką piłkarzy znalazło się kolejnych dwóch. To Kamil Glik i Wojciech Szczęsny. Glik „zapunktował” w 3 meczach Serie A. Szczególnie cenny był remis z Interem, który Torino wywalczyło na San Siro. Pozycja Szczęsnego, to nie jest zapewne jego szczyt marzeń. Wprawdzie jest nr 1 wśród bramkarzy Arsenalu, ale jego zespół osiągnął nienajlepsze wyniki w lidze.

Dopiero na VI miejscu jest Błaszczykowski. To efekt tego, że w meczu z Werderem Klopp dał mu zagrać mniej niż 30 minut. Patrząc na samą skuteczność Kuby, to mógłby kandydować do tytułu piłkarza stycznia. Przebywając 109 minut na boiskach Bundesligi zdobył 3 bramki. W tym miesiącu był skuteczniejszy od Lewandowskiego.

Pierwszą 10 (w zasadzie 11) najlepszych piłkarzy, z dorobkiem 8 punktów, uzupełniają: Boenisch, Grosicki, Kurto, Lebedyński, Perquis.

Najbardziej optymistyczne w tym wszystkim jest to, że oprócz Perquisa, pozostała 10 piłkarzy miała pewne miejsce w składach swoich drużyn.

Ciekawie rywalizacja zapowiada się w lutym. Największą niewiadomą jest to, czy w składach swoich nowych drużyn pojawiać się będą: Salamon, Piech, Milik i Wolski?

Klasyfikacja generalna

I – III Artur Boruc (Southampton), Robert Lewandowski (Borussia Dortmund), Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) po 12 punktów

IV – V Kamil Glik (Torino), Wojciech Szczęsny (Arsenal) po 10

VI Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) 9

VII – XI Sebastian Boenisch (Bayer L), Kamil Grosicki (Sivasspor), Filip Kurto (Roda), Mikołaj Lebedyński (Roda), Damien Perquis (Betis Sevilla) 8

XII Roger Guerreiro (AEK Ateny) 7

XIII – XVI Paweł Kieszek (Vitoria Setubal), Adrian Mierzejewski (Trabzonspor), Ludovic Obraniak (Bordeaux), Mirosław Sznaucner (Veria) po 6

XVII Marcin Wasilewski (Anderlecht) 3

XVIII – XIX Grzegorz Krychowiak (Stade de Reims), Eugen Polanski (Mainz)


Przypomnienie regulaminu Rankingu Polskich Piłkarzy 2013 roku
1. W rankingu uwzględniani są tylko polscy piłkarze, czyli tacy, którzy mogą zagrać w reprezentacji.
2. Ranking obejmuje okres od 01.01.2013 do 31.12.2013 roku.
3. Zawodnicy otrzymują punkty za udział w meczach, w których ich drużyna wygrała lub zremisowała. Za zwycięstwo otrzymują 3 punkty, a za remis 1 punkt (z uwzględnieniem współczynnika korygującego przyznanego danym rozgrywkom).
4. Zawodnicy otrzymują punkty tylko za mecze rozegrane w:
a) reprezentacji Polski, ale tylko za mecze o punkty, czyli EMŚ; (9 za zwycięstwo, 3 za remis)
b) Lidze Mistrzów (9 za zwycięstwo, 3 za remis)
c) Lidze Europy (6 za zwycięstwo, 2 za remis)
d) ligach europejskich, które zgodnie z rankingiem UEFA zajmują 9 pierwszych miejsc w Europie. Są to: Anglia, Hiszpania, Niemcy, Włochy, Portugalia, Francja, Rosja, Holandia, Ukraina. (6 za zwycięstwo, 2 za remis).
e) pucharach krajowych tych samych 9 państw, ale od 1/8 finału (6 za zwycięstwo, 2 za remis).
f) ligach europejskich, które zgodnie z rankingiem UEFA zajmują od X do XV miejsca. Są to: Grecja, Turcja, Belgia, Dania, Szwajcaria, Austria. (3 za zwycięstwo, 1 za remis).
g) pucharach krajowych tych samych 9 państw, ale od 1/8 finału (3 za zwycięstwo, 1 za remis).
5. Żeby otrzymać pełną liczbę punktów trzeba zagrać minimum 30 minut w meczu. Jeżeli zawodnik zagra mniej niż 30 minut otrzyma połowę punktów.
6. Przy ustalaniu najmocniejszych lig w I półroczu 2013 roku pod uwagę brany jest ranking 5-letni za okres 2007/2008 – 2011/2012, a w II półroczu będzie uwzględniany okres 2008/2009 – 2012/2013.
7. W przypadku remisowego meczu, który będzie się kończył rzutami karnymi , zawodnicy obu drużyn otrzymają punkty za remis.

* Opracował Krzysztof Wilk przegladligowy.com

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane