Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Reprezentacja

Reprezentacja | 2009-08-13 16:07:42 | Nadesłał: Michał Kępiński | Źrodlo: inf. własna

Błaszczykowski: Pokazaliśmy kilka fajnych akcji

Fot.: Dawid Ćmielewski

„Dziś zagraliśmy dobre spotkanie, lecz nie można zapominać że każde następne spotkanie rozpoczyna się od wyniku 0:0 i trzeba udowodnić przeciwnikowi że jest się lepszym na boisku" - tak po meczu wypowiadał się Jakub Błaszczykowskim

-Po dzisiejszym spotkaniu humor mamy troszkę lepszy, szczególnie patrząc że ostatnie nasze mecze nie wyglądały za dobrze. Dzisiaj pokazaliśmy kilka fajnych akcji, udowodniliśmy, że potrafimy grać w piłkę, widać było agresję.

Każdy z nas dobrze przepracował okres przygotowawczy, wszystko wygląda fajnie, biegamy, walczymy, ale oczywiście do tego wszystkiego musi dojść przygotowanie techniczne i taktyczne. To wszystko musi się zazębiać, a przed meczem towarzyskim z Grecją nie mieliśmy za dużo czasu aby się zgrać, ale z mojego punktu widzenia wyglądało to całkiem dobrze i z tego należy się cieszyć
.

Czy trener Leo Beenhakker zaskoczył czymś was podczas tego zgrupowania?

-Przez dwa dni zgrupowania za wiele się nie da zrobić. Ale jak widać potrafiliśmy w szybkim czasie zmienić nasze myślenie z klubowego na reprezentacyjne to zaowocowało dobrą i skuteczną grą.

Czy spodziewałeś się rzutu karnego po tym jak wychodziłeś sam na sam?

-Szczerze mówiąc spodziewałem się rzutu karnego, wychodziłem na czystą pozycję, zawodnik reprezentacji Grecji najpierw trafił mnie w nogi, następnie w piłkę. Jednak nie ma co gdybać sędzia nie gwizdnął, trzeba było grać dalej.

Czy fakt pokonania Mistrzów Europy z przed pięciu lat wpłynie jakoś na następne mecze eliminacyjne?

-Dziś zagraliśmy dobre spotkanie, lecz nie można zapominać że każde następne spotkanie rozpoczyna się od wyniku 0:0 i trzeba udowodnić przeciwnikowi że jest się lepszym na boisku a nie liczyć na to że przeciwnik podejdzie do spotkania z respektem bo wcześniej rozegrałeś dobry mecz. Teraz wracamy do klubu, spotykamy się przed meczami eliminacyjnymi i mam nadzieję że będzie to wyglądać jeszcze lepiej niż dzisiaj.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane