Piłka Nożna » Puchar Polski

Puchar Polski | 2021-12-02 21:35:42 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: kkslech.com

Za nami 1/8 Pucharu Polski

W dniach 30 listopada – 2 grudnia na łącznie 8 stadionach odbyła się 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski sezonu 2021/2022. To 4 i ostatnia faza rozgrywek o krajowy puchar w tym roku kalendarzowym, w grze o trofeum jest już tylko 8 drużyn.

W 1/8 finału Pucharu Polski sezonu 2021/2022 zaprezentowało się łącznie 9 klubów z PKO Ekstraklasy, 3 drużyny z I-ligi, 2 ekipy z II-ligi i 2 zespoły z III-ligi. We wtorek na start tej fazy zagrały ze sobą właśnie kluby z 4 frontu w naszym kraju, wtedy o 12:00 Olimpia Grudziądz w śniegu i na zaśnieżonej murawie podejmowała Świt Nowy Dwór Mazowiecki. W szalonym meczu doszło do dogrywki, potem do karnych, choć goście prowadzili już 2:0 a jeszcze w 118 minucie wygrywali 3:2. Na końcu więcej szczęścia dopisało Olimpii i to ona zameldowała się w wiosennej części rozgrywek.

Następnie o godzinie 18:00 będąca w czubie I-ligi Korona Kielce uległa outsiderowi Ekstraklasy, Górnikowi Łęczna 1:2. Na koniec wtorkowych zmagań pucharowych w małych Derbach Górnego Śląska gliwicki Piast miał powalczyć u siebie z Górnikiem Zabrze, ale te zawody zostały odwołane z powodu koronawirusa w Piaście. Na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się to spotkanie.

Najwięcej meczów 1/8 finału rozegrano w środę, 1 grudnia. Wówczas już o godzinie 11:45 drugoligowa Garbarnia Kraków mierzyła się z faworyzowanym Lechem Poznań, który w ciągu raptem 32 minut rozstrzygnął ten mecz triumfując ostatecznie aż 4:0. Później obrońca trofeum, Raków Częstochowa pokonał w Niecieczy miejscową Termalikę 2:0 a będące w kryzysie Zagłębie Lubin odpadło także z Pucharu Polski przegrywając w Gdyni z I-ligową Arką 1:2. Na koniec środowej rywalizacji o godzinie 20:00 Motor Lublin mimo prowadzenia 1:0 uległ Legii Warszawa 1:2.

W ósmym i ostatnim meczu III rundy pucharu krajowego walczący o awans do PKO Ekstraklasy łódzki Widzew w czwartek, 2 grudnia, o godzinie 20:00 zagrał przed własną publicznością z rozczarowującą w Ekstraklasie, Wisłą Kraków. Widzew prowadził do przerwy 1:0, ale to Wisła wygrała 3:1 i zagra w ćwierćfinale.

Ćwierćfinał pucharu krajowego odbędzie się już wiosną 2022 roku w dniach 1-2 marca. Pary kolejnej fazy piłkarskiego Pucharu Polski sezonu 2021/2022 wyłoni losowanie do którego w piątek, 3 grudnia, o godzinie 13:00. Transmisja na kanale „Łączy nas piłka” na YouTube.