Piłka Nożna » Puchar Polski

Puchar Polski | 2020-05-27 22:22:36 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: kkslech.com

Znani wszyscy półfinaliści Pucharu Polski

W dniach 10-11 marca na 2 stadionach odbyły się pierwsze mecze 1/4 finału piłkarskiego Pucharu Polski sezonu 2019/2020. Teraz 26-27 maja po prawie trzymiesięcznej przerwie spowodowanej atakiem koronawirusa dokończono tę fazę pucharu krajowego. Wśród uczestników rozgrywek o Puchar Polski nadal jest triumfator Pucharu Polski 2019. Nie ma już za to Mistrza Polski.

We wtorek, 10 marca, o godzinie 18:00 zespół GKS-u Tychy zagrał u siebie z będącą w kryzysie Cracovią Kraków. Na początku drugiej połowy gola na 1:0 zdobyły „Pasy”, GKS wyrównał w 90 minucie, ale dalej awansowała Cracovia. Krakowianie wykazali się lepszą skutecznością zdobywając zwycięską bramkę na 2:1 w 115 minucie.

Dzień później także o 18:00 w hitowej parze 1/4 finału Pucharu Polski obrońca trofeum Lechia Gdańsk zmierzyła się przed własną publicznością z Mistrzem Polski, Piastem Gliwice. Bardziej optymalny skład wystawili lechiści, na boisku byli lepsi, wygrali 2:1 i awansowali do 1/2 Pucharu Polski.

Dokończenie ćwierćfinałów przez atak koronawirusa ma miejsce w tym tygodniu. We wtorek, 26 maja po 20:10 trzecim półfinalistą została Legia Warszawa, która pokonała w Legnicy miejscową Miedź wynikiem 2:1. Goście ten mecz kończyli w „10” po brutalnym faulu Igora Lewczuka.

Dzień później 27 maja ponownie o godzinie 20:10 inny I-ligowy klub walczący o awans Stal Mielec uległ Lechowi Poznań 1:3. Kolejorz został tym samym czwartym półfinalistą pucharu krajowego i czwartym z Ekstraklasy.

Stal Mielec – Lech Poznań 1:3

Losowanie par półfinału Pucharu Polski sezonu 2019/2020 odbędzie się w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie w czwartek, 28 maja, o godzinie 12:00 (transmisja na kanale youtubowym „Łączy nas piłka”). Spotkania 1/2 finału zostaną rozegrane w dniach 7-8 lipca. Gospodarzem meczu półfinałowego będzie pierwszy wylosowany klub.

Finał Pucharu Polski w sezonie 2019/2020 ma się odbyć w piątek, 24 lipca. Gospodarzem tegorocznego pojedynku o Puchar Polski bez udziału kibiców będzie kameralny, maksymalnie kilkunastotysięczny stadion. Jednym z głównych kandydatów do organizacji finału jest Arena Lublin i miasto Lublin, które w PZPN-ie mocno zabiega o rozegranie meczu o Puchar Polski właśnie na wschodzie kraju.