Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Puchar Polski

Puchar Polski | 2013-05-08 22:47:27 | Nadesłał: Mateusz Czarnecki | Źrodlo: inf. własna

Legia trzeci raz z rzędu z Pucharem Polski

fot.: Mateusz Czarnecki

Mimo porażki na swoim stadionie w drugim spotkaniu finałowym o Puchar Polski ze Śląskiem Wrocław 0:1, warszawska Legia po raz trzeci raz z rzędu sięgnęła po to trofeum! Do zdobycia pucharu wystarczyła dwubramkowa zaliczka uzyskana przed tygodniem na stadionie Śląska.

Śląsk bardzo szybko bo już w drugiej minucie wyszedł na prowadzenie po samobójczym trafieniu Michała Żewłakowa, który po tym sezonie kończy karierę piłkarską.

Wysoki pressing i agresywna gra w środku pola pozwoliła gościom z Wrocławia na całkowite zdominowanie Legionistów w tym spotkaniu. W 16. minucie akcja prawą stroną boiska Waldemara Sobota mogła przynieść drugą bramkę dla Śląska, ale strzał pomocnika WKS-u był zbyt słany i wprost w ręce Wojciecha Skaby.

Legia w ofensywie jak i w defensywie grała katastrofalnie, co zmusiło Jana Urbana do zmiany już w pierwszej połowie Janusza Gola, którego zastąpił Daniel Łukasik.

Na wysokości zadania od samego początku stanęli kibice warszawskiej Legii, którzy na wyjście piłkarzy z tunelu zaprezentowali na trzech trybunach kartoniadę przedstawiającą lata w których Legia zdobywała Puchar Polski. W drugiej połowie "Żyletę" przysłoniła ogromna sektorówka na której widniał napis "Niepokonane miasto, niepokonany klub" oraz herb Legii Warszawa, Syrenka i kibic.

W drugiej połowie Śląsk nadal przeważał ale z każdą minutą opadał z sił. W 70. minucie wiele szczęścia mieli piłkarze Legii Warszawa, Piotr Ćwielong przelobował Wojciecha Skabę, ale piłka trafiła w poprzeczkę, a nabiegający na dobitkę Patejuk minął się z piłką i nie skierował jej do pustej bramki gospodarzy.

Śląsk już do końca spotkania nie zdołał doprowadzić do dogrywki, a kiepsko grająca w rewanżu Legia mimo porażki sięgnęła po swój 16. w historii Puchar Polski.

Legia Warszawa – Śląsk Wrocław 0:1 (0:1)
0:1 Żewłakow 2 min. (sam.)

Żółte kartki: Dwaliszwili, Kosecki (Legia) – Ostrowski, Socha (Śląsk)
Sędzia: Paweł Gil (Lublin)
Widzów: 29 416

Legia: Skaba – Jędrzejczyk, Żewłakow, Jodłowiec, Suler – Vrdoljak, Gol (33. Łukasik), Kosecki, Dwaliszwili, Brzyski (75. Radović) – Saganowski (86. Furman)

Śląsk: R. Gikiewicz – Soch, Grodzicki, Kokoszka, Ostrowski – Stevanović (86. Ł. Gikiewicz), Kowalczyk, Sobota, Mila, Ćwielong (86. Więzik) – Cetnarski (65. Patejuk)

Pierwszy mecz: 2:0 dla Legii

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane