Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Puchar Polski

Puchar Polski | 2013-03-10 12:42:11 | Nadesłał: Krzysztof Wilk | Źrodlo: inf. własna

Chemik - Odra, coż to mógł być za mecz

Kiedy 6 grudnia 2012 roku wylosowano, że w meczu 1/8 PP na szczeblu OZPN Opole zagrają Chemik Kędzierzyn-Koźle i Odra Opole, spotkanie to okrzyknięto na Opolszczyźnie piłkarskim wydarzeniem wiosny 2013 roku. Główną jego atrakcją mieli być kibice obu drużyn, którzy przez wielu uważani są za najlepiej zorganizowanych w województwie, a którzy nie przepadają za sobą. Szybko wyliczono, że ostatnio te kluby zagrały ze sobą 19 lat temu.

Od początku jednak wśród kibiców obu drużyn pojawiały się obawy, że policja może do tego święta nie dopuścić. Stowarzyszenie kibiców Odry Opole „Jedna Odra” zamówiło co najmniej 670 biletów dla kibiców Odry, Polonii Bytom i Zagłębie Lubin. Jednak okazało się, że na stadionie, na którym swoje mecze rozgrywa Chemik, nie ma klatki dla gości. Klub nie jest właścicielem stadionu. MOSiR nie przygotował w odpowiednim czasie miejsca, w którym mogliby zasiąść kibice Odry. Kibicom Chemika zależało, żeby kibice Odry byli na meczu, bo bez nich mecz ten przestawał być wydarzeniem. Do ostatnich chwil losy meczu ważyły się. Działacze Chemika zaproponowali, żeby jego termin przesunąć lub przenieść go do Opola. Na początku na stronie Odry pojawiła się informacja, że klub zgodzi się na przełożenie meczu. Jednak tego samego dnia zaprotestował trener Odry, gdyż uznał, że może to utrudnić walkę Odry o awans do II ligi, co dla wszystkich w Opolu jest priorytetem. Odra nie zgodziła się też na to, żeby mecz odbył się na jej stadionie. Podano dwa powody. Pierwszy, to obawa o murawę, a drugi, to wysoki koszt organizacji meczu podwyższonego ryzyka. Prawda jest taka, że ten mecz byłby wielkim wydarzeniem, gdyby odbył się w Kędzierzynie-Koźle z udziałem kibiców obu klubów. To byłoby święto dla mieszkańców tego miasta, a zarazem bardzo atrakcyjny wyjazd dla kibiców Odry. Gdyby ten mecz odbył się w Opolu, to dla mieszkańców Opola nie byłaby tak duża atrakcja. To tak jakby Odra wylosowała Śląsk Wrocław. Mecz w Opolu byłby wydarzeniem roku, ale taki mecz we Wrocławiu byłby spotkaniem jakich wiele tam się odbywa. Atrakcyjność PP polega na tym, że drużyny wyżej notowane przyjeżdżają do drużyn z niższych lig.
Ostatecznie zapadła decyzja, że mecz odbędzie się, ale z udziałem 199 widzów, z tego 10 z Opola. Odra zrezygnowała z przyznanych im biletom. Z pobytu na stadionie zrezygnowali też kibole Chemika. Ogłosili, że będą pod stadionem prowadzić doping. Z kolei kibole Odry zapowiedzieli, że tego dnia zrobią sobie wycieczkę do Kędzierzyna-Koźla. Zaprosili na nią też swoich przyjaciół z Bytomia i Lubina. Policja apelowała, żeby nikt nie wybierał się bez biletu pod stadion na Kuźniczkach.
Tymczasem pod stadionem zebrała się grupa ponad 200 kibiców Chemika. Ponad godzinę przed mecze przybyła tak samo liczna grupa sympatyków Odry. Obie grupy rozdzielało około 250 policjantów. Kibice Odry zablokowali na krótki czas rondo, po którym chodzili śpiewając: „Rondo jest nasze, to rondo do nas należy”. Obie grupy co chwile odpalały race i nie szczędziły sobie wzajemnie obelg. Nie doszło jednak do incydentów i w 55 minucie meczu goście z Opola udali się w stronę dworca.
Z powodu korków na mecz w ostatniej chwili przyjechali sędziowie, przez co spotkanie rozpoczęło się z małym poślizgiem. Sam mecz nie zachwycił. Gospodarze zagrali ze zbyt dużym respektem. Już w 9 minucie przegrywali po bramce Adama Setli. Po kilkunastu sekundach było dopiero słychać z tego powodu okrzyk radości kibiców Odry, którzy wtedy odpalili najwięcej rac. 11 minut później było już 0:2. Bramkę zdobył Sebastian Deja. Ostatniego gola w tym meczu w 59 minucie zdobył Tomasz Wawrzyniak i Odra pewnie wygrała 3:0. Na boisku nie było widać, że jest to jakiś szczególny mecz. Świadczy o tym choćby fakt, że sędzia pokazał w nim tylko 2 żółte kartki. Bardzo dobre spotkanie w Odrze rozegrał wracający po długiej chorobie Lukas Klemenz, który jest młodzieżowym reprezentantem Polski.

Chemik Kędzierzyn-Koźle – Odra Opole 0:3 (0:2)

Bramki: Adam Setla 9’, Sebastian Deja 30’, Tomasz Wawrzyniak 59’

*Krzysztof Wilk, przegladligowy.com

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane