Puchar Polski | 2009-04-06 22:11:52 | Nadesłał: mickjagger | Źrodlo: AS Info
Przed rewanżowym meczem ćwierćfinału Pucharu Polski z Cracovią szkoleniowiec Polonii Warszawa, Bogusław Kaczmarek podkreśla, że jego zespół poważnie podchodzi do tych rozgrywek. W pierwszym meczu "Czarne Koszule" wygrały u siebie 1:0.
- Rozgrywki Pucharu Polski traktujemy z taką samą powagą jak ekstraklasy. Obie to furtki do gry w europejskich pucharach. Przypominam, że zarówno co najmniej trzecie miejsce w lidze jak i dobra gra w Pucharze Polski to start w eliminacjach Pucharu UEFA. Musimy przykładać taką samą miarę do każdego meczu i inaczej być nie może - wyjaśnił. - Właściciel klubu pan Józef Wojciechowski firmuje wizerunek wielkiej firmy (J.W. Construction - przyp. red.) i każdy dobry wynik wpływa na jej obraz. Poza tym mecze w Pucharze Polski to szansa dla zawodników, którzy właściwie anonimowo występowali w zespole Młodej Ekstraklasy i tu mogą zaistnieć na wyższym poziomie. Udział tych piłkarzy w niedawnym Pucharze Ekstraklasy w konfrontacji z Arką Gdynia dał pozytywną odpowiedź na to, czy na tych młodych graczy Polonia będzie mogła liczyć w najbliższej przyszłości - dodał.
Rewanżowy pojedynek Cracovii z Polonią odbędzie się we wtorek o godz. 17.30 na stadionie przy ul. Kałuży w Krakowie.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.