Najnowsze newsy

Piłka Nożna

Piłka Nożna | 2021-02-15 22:09:48 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: pzpn.pl

Szkoła Trenerów PZPN im. Kazimierza Górskiego

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej zdecydował dziś nadać Szkole Trenerów PZPN imię Kazimierza Górskiego.

– Chcemy w ten sposób upamiętnić „Trenera Tysiąclecia”. 2 marca będziemy obchodzili setną rocznicą Jego urodzin. Mamy również kilka innych pomysłów, zgodnych z duchem i charakterem Pana Kazimierza, którymi będziemy chcieli uczcić pamięć najwybitniejszego polskiego trenera w historii – powiedział Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Kazimierz Górski uznawany jest za najwybitniejszego polskiego trenera w historii. I słusznie, bo żaden inny szkoleniowiec nie doprowadził reprezentacji narodowej do dwóch medali Igrzysk Olimpijskich i trzeciego miejsca mistrzostw świata. – Był wielkim człowiekiem – mówią zgodnie jego podopieczni, nazywani złotym pokoleniem polskiego futbolu.

Twórca wielkości reprezentacji Polski, szkoleniowy geniusz, a przy tym skromny i otwarty człowiek. Przez dziesięciolecia futbol na Wisłą doczekał się wielu wybitnych postaci, dziesiątek trenerów, setek piłkarzy. Ale nikt, patrząc na ponad 100 lat historii tej najpopularniejszej dyscypliny w Polsce, nie może mieć wątpliwości, kto z nich był największy. I mimo że od śmierci Kazimierza Górskiego minie w tym roku 15 lat, jego legenda jest wciąż żywa. W przypadającą właśnie setną rocznicę urodzin Pana Kazimierza przypominamy najważniejsze wydarzenia w jego bogatym życiorysie.

Górski zmarł 23 maja 2006 po długiej chorobie w wieku 85 lat. 2 czerwca 2006 spoczął w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane