Najnowsze newsy

Piłka Nożna

Piłka Nożna | 2013-01-11 22:56:40 | Nadesłał: Krzysztof Wilk | Źrodlo: inf. własna

Rusza Ranking Polskich Piłkarzy 2013 roku

Fot.: Mateusz Czarnecki

W 2013 roku na stronach Przeglądu Ligowego prowadzony będzie Ranking Polskich Piłkarzy. Jego celem będzie wyłonienie najlepszych polskich piłkarzy roku.

Praktycznie na całym świecie jest zwyczaj, że na koniec roku ogłasza się najlepszych piłkarzy. Robi się to na podstawie subiektywnych ocen. Niekiedy znakomita forma pod koniec roku wystarcza do tego, żeby zostać wyróżnionym. Ten ranking opierał się będzie tylko na suchych statystykach. Nie będą piłkarze oceniani za piękno gry. Napastnicy nie dostaną dodatkowych punktów za zdobyte bramki, a bramkarze za piękne parady. Żeby być w czołówce tego rankingu trzeba grać w prestiżowych rozgrywkach i wygrywać mecze. Jeżeli ktoś będzie dobrze grał, to będzie wychodził w pierwszym składzie.

Regulamin Ranking Polskich Piłkarzy 2013 roku
1. W rankingu uwzględniani są tylko polscy piłkarze, czyli tacy, którzy mogą zagrać w reprezentacji.
2. Ranking obejmuje okres od 01.01.2013 do 31.12.2013 roku.
3. Zawodnicy otrzymują punkty za udział w meczach, w których ich drużyna wygrała lub zremisowała. Za zwycięstwo otrzymują 3 punkty, a za remis 1 punkt (z uwzględnieniem współczynnika korygującego przyznanego danym rozgrywkom).
4. Zawodnicy otrzymują punkty tylko za mecze rozegrane w:
a) reprezentacji Polski, ale tylko za mecze o punkty, czyli EMŚ; (9 za zwycięstwo, 3 za remis)
b) Lidze Mistrzów (9 za zwycięstwo, 3 za remis)
c) Lidze Europy (6 za zwycięstwo, 2 za remis)
d) ligach europejskich, które zgodnie z rankingiem UEFA zajmują 9 pierwszych miejsc w Europie. Są to: Anglia, Hiszpania, Niemcy, Włochy, Portugalia, Francja, Rosja, Holandia, Ukraina. (6 za zwycięstwo, 2 za remis).
e) pucharach krajowych tych samych 9 państw, ale od 1/8 finału (6 za zwycięstwo, 2 za remis).
f) ligach europejskich, które zgodnie z rankingiem UEFA zajmują od X do XV miejsca. Są to: Grecja, Turcja, Belgia, Dania, Szwajcaria, Austria. (3 za zwycięstwo, 1 za remis).
g) pucharach krajowych tych samych 9 państw, ale od 1/8 finału (3 za zwycięstwo, 1 za remis).
5. Żeby otrzymać pełną liczbę punktów trzeba zagrać minimum 30 minut w meczu. Jeżeli zawodnik zagra mniej niż 30 minut otrzyma połowę punktów.
6. Przy ustalaniu najmocniejszych lig w I półroczu 2013 roku pod uwagę brany jest ranking 5-letni za okres 2007/2008 – 2011/2012, a w II półroczu będzie uwzględniany okres 2008/2009 – 2012/2013.
7. W przypadku remisowego meczu, który będzie się kończył rzutami karnymi , zawodnicy obu drużyn otrzymają punkty za remis.

*Opracował Krzysztof Wilk przegladligowy.com

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane