Piłka Nożna » MŚ 2014

MŚ 2014 | 2014-07-05 20:15:00 | Nadesłał: Bartosz Błażejewski | Źrodlo: inf.własna

Argentyna w półfinale!

W trzecim meczu 1/4 finału na piłkarskich Mistrzostwach Świata w Brazylii, reprezentacja Argentyny pokonała 1:0 Belgię i awansowała do półfinału. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył napastnik Napoli, Gonzalo Higuain. W półfinale Albicelestes zmierzą się z Holandią lub Kostaryką. Mecz tych drużyn odbędzie się dzisiaj o 22:00

Jedyną bramka w tym meczu padła już w 8 minucie. Vincent Kompany, stoper Manchesteru City, źle wyprowadził piłkę z własnej połowy, fubolówkę przejął Leo Messi, który efektownym dryblingiem minął 3 rywali i podał piłkę do gwiazdora Realu, Angela Di Marii. Pomocnik Argentyny próbował włączyć do akcji Zabalete, jednak piłka pechowo dla Belgów, odbiła się od pleców Verthongena i trafiła niespodziewanie do Higuaina, który nie miał najmniejszych problemów, żeby pokonać Thibaut Courtois.
W 38 minucie spotkania, Argentyna miała znakomitą okazję do podwyższenia wyniku. Leo Messi wykonywał rzut wolny z okolic 20 metra, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała minimalnie nad poprzeczką.
W drugiej połowie meczu, Albicelestes nadal dominowali na boisku i w 55 powinni prowadzić 2:0. Jednak Higuain zmarnował doskonała sytuację, uderzając w poprzeczkę w sytuacji sam na sam z bramkarzem Belgii. W końcówce spotkania Leo Messi miał jeszcze okazje do zdobycia bramki, ale jego strzał obronił Courtois.
Belgowie przez cały mecz nie stworzyli sobie 100 procentowej okazji do zdobycia bramki i zasłużenie odpadli z turnieju.

Argentyna-Belgia 1:0

Bramka: Gonzalo Higuain

Argentyna: Romero, Zabaleta, Demichelis, Garay, Basanta, Lavezzi (Rodrigo Palacio 71.), Biglia, Mascherano, Di Maria (Enzo Perez 33.), Messi, Higuain (Fernando Gago 81.)

Belgia: Courtois, Vertonghen, Van Buyten, Kompany, Alderweireld, Witsel, Fellaini, Hazard (Nacer Chadli 75.), De Bruyne, Mirallas (Dries Mertens 59.), Origi (Romelu Lukaku 59.)