Najnowsze newsy

Piłka Nożna » MŚ 2010

MŚ 2010 | 2010-07-05 23:10:03 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: PZPN

Jacob Zuma: Ten turniej zainspirował Afrykańczyków

Przed nami ostatni tydzień mistrzostw świata w RPA. Prezydent Jacob Zuma uważa, że jego kraj doskonale wywiązał się z roli gospodarza, a organizacja imprezy potwierdziła, że Afryka zasłużyła na zaufanie FIFA. W ekskluzywnym wywiadzie udzielonym serwisowi FIFA.com Zuma podkreślił, że korzyści z organizacji mistrzostw będą odczuwalne jeszcze długo po zakończeniu rozgrywek.

Na pytanie o wrażenia z turnieju prezydent odpowiedział: - Turniej przebiega bez zastrzeżeń i wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni. Cała Afryka Południowa jest bardzo szczęśliwa. Wystarczy spojrzeć na reakcję ludzi na meczach i nie trzeba nic więcej dodawać.

Zapytany o to, jaki wpływ na organizację turnieju miał ogólny sceptycyzm, prezydent Zuma powiedział, że zdecydowanie przyczynił się do sukcesu. – Jesteśmy z siebie dumni, że podjęliśmy to wyzwanie. (…) Wiedzieliśmy, że na to zasługujemy, ale wielu ludzi wciąż powtarzało, że to nie możliwe, że nie uda się zorganizować mistrzostw świata w Afryce i rozmawiali o „planie B”. Dzisiaj ci sami ludzie przyznają, że mylili się co do mojego kraju.

Mówi się, że sukces organizacyjny mistrzostw świata w piłce nożnej wzmocni pozycję RPA, jeżeli kraj będzie chciał się ubiegać o organizację innych międzynarodowych wydarzeń sportowych. Prezydent Zuma zgadza się z tą opinią. – Cały świat się przekonał, że możemy być gospodarzami międzynarodowej imprezy, że mamy odpowiednie zasoby i infrastrukturę, żeby zorganizować np. igrzyska olimpijskie – nie widzę powodu, dlaczego nie moglibyśmy się o nie ubiegać.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane