MŚ 2010 | 2010-06-22 12:00:00 | Nadesłał: Anna Szłapa | Źrodlo: inf. własna
Podczas dwunastego dnia Mistrzostw Świata w RPA na kibiców czekają aż cztery spotkania. Swoje trzecie mecze rozegrają drużyny z grupy A i B.
Francja - RPA, godz. 16.
Francuzi na początek Mistrzostw Świata zremisowali bezbramkowo z Urugwajem, a w poprzednim spotkaniu przegrali 0:2 z reprezentacją Meksyku. Reprezentacja RPA również swój pierwszy mecz zremisowała, a w drugim uległa Urugwajowi 0:3. Sytuacja awansu w grupie A nie jest jeszcze przesądzona. Jednak Francuzom będzie niezwykle ciężko w dzisiejszym pojedynku, a wszystko przez fatalną atmosferę jaka panuje w drużynie. Wszystko za sprawą Nicolasa Anelki, który najpierw obraził trenera a potem został usunięty z kadry.
Meksyk - Urugwaj, godz. 16.
W meczu otwarcia reprezentacja Meksyku zremisowała 1:1 z RPA, zaś w drugim spotkaniu wygrała 2:0 z Francją. Urugwaj ma na swoim koncie również jeden remis (0:0 z Francją) i jedną wygraną (3:0 z RPA). Obydwie drużyny aby awansować do 1/8 finału muszą w dzisiejszym spotkaniu zremisować.
Nigeria - Korea Południowa, godz. 20.30.
Nigeria przegrała swoje dwa spotkania na tegorocznym mundialu, najpierw ulegając Argentynie, a następnie Grecji. Natomiast Korea Płd. w pierwszym spotkaniu pokonała Grecję 2:0, a następnie przegrała 1:4 z Argentyną. Faworytem dzisiejszego spotkania są Koreańczycy, którzy w dalszym ciągu mają szanse na awans do kolejnej fazy rozgrywek.
Grecja - Argentyna, godz. 20.30.
Reprezentacja Grecji przegrała swój pierwszy mecz z Koreą Południową, a w poprzednim spotkaniu wygrała z Nigerią 2:1, natomiast Argentyna wygrała swoja dwa spotkania. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku jest reprezentacja Maradony, walka toczy się natomiast o zajęcie drugiego miejsca w tabeli grupy B.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.