Piłka Nożna » ME 2008

ME 2008 | 2008-06-10 22:39:00 | Nadesłał: Anna Szłapa | Źrodlo: inf. własna

Przegrana Greków ze Szwecją

W drugim meczu grupy D aktualni Mistrzowie Europy przegrali ze Szwecją 0:2. Pierwszą bramkę dla Szwedów w 67. minucie zdobył Zlatan Ibrahimowic, pięć minut później drugiego gola strzelił Petter Hansson po zamieszaniu w polu karnym Greków.

Już w 2. minucie tego spotkania żółtą kartką ukarany został napastnik Grecji- Angelos Charisteas za faul na Hannsonie. Kilka minut później Szwedzi mieli szansę na zdobycie gola z rzutu rożnego wykonywanego przez Wilhelmssona, jednak Grekom udało się z tej sytuacji wyjść obronną ręką. W 7. minucie swoją szansę na objęcie prowadzenia mieli aktualni Mistrzowie Europy, jednak podanie do Gekasa wychwycił bramkarz Szwedów- Isaksson.

W kolejnych minutach tego meczu to Szwedzi byli lepsi na boisku. Dobrą akcję miał Svensson, który strzelał z dystansu, jednak zabrakło mu dwóch metrów do bramki Nikopolidisa. W 45 minucie Wilhelmsson dobrze dośrodkował z lewej strony, niestety Larssonowi nie udało się sięgnąć piłki.

Początek drugiej połowy należał do Szwedów, którzy próbowali przedostać się przez obronę Grecji i oddać strzał na bramkę. Szansę na zdobycie bramki miał Wilhelmsson, nie wykorzystał on jednak błędu Nikopolidisa, uderzył wysoko nad bramką.

W 52. minucie żółtą kartką ukarany został Seitardis za faul na Ljungbergu, dogodna sytuacja dla Szwedów, niestety Ibrahimovic z 32 metrów trafia niecelnie, piłka po głowie Dellasa wychodzi na rzut rożny.

Pierwszą bramkę w tym meczu zdobył Zlatan Ibrahimovic w 67. minucie, potężnym uderzeniem po doskonałym podaniu Larssona. Pięć minut później drugą bramkę dla Szwedów strzelił Hansson po zamieszaniu w polu karnym Greków.

Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry okazję do strzelenia honorowego gola mieli Grecy. Po błędzie przeciwnika na strzał zdecydował się Torosidis, Isaksson wybija piłkę na rzut rożny. Po doliczonych trzech minutach sędzia Massimo Busacca kończy spotkanie, aktualni Mistrzowie Europy przegrywają z reprezentantami Szwecji.

Grecja - Szwecja 0:2 (0:0)

Bramka: Ibrahimovic (66), Hansson (72)
Żółte kartki: Angelos Charisteas, Torosidis, Seitaridis
Sędzia: Massimo Busacca (Szwajcaria)

Grecja: Antonis Nikopolidis - Giourkas Seitaridis, Sotiris Kyrgiakos, Paraskevas Antzas, Traianos Dellas (70. Giannis Amanistidis), Vassilis Torosidis, Angelos Basinas, Costas Katsouranis, Angelos Charisteas, Giorgios Karagounis, Fanis Gekas (46. Giorgios Samaras).

Szwecja: Andreas Isaksson - Niclas Alexandersson (74. Fredrik Stoor), Olof Mellberg, Petter Hansson, Mikael Nilsson, Christian Wilhelmsson (77. Markus Rosenberg), Anders Svensson, Daniel Andersson, Fredrik Ljungberg, Zlatan Ibrahimovic (71. Johan Elmander), Henrik Larsson.