Piłka Nożna » ME 2008

ME 2008 | 2008-06-09 22:36:00 | Nadesłał: Daniel Koniński | Źrodlo: inf. własna

Pogrom Mistrzów Świata po emocjonującym meczu

W najlepszym jak na razie meczu EURO 2008, prowadzona przez Marco van Bastena Holandia rozgromiła po świetnym piłkarskim spektaklu aktualnych Mistrzów Świata, zespół Włoch 3:0 (2:0). Bramki dla "Oranje" strzelili Ruud van Nistelrooy, Wesley Sneijder i Giovanni van Bronckhorst.

Spotkanie jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego wzbudzało wiele emocji. One jednak, wraz z przebiegiem gry, stopniowo rosły. W 11. minucie pierwszą okazję miał van der Vaart, jednak jego strzał bez problemu wyłapał Buffon. Siedem minut później Dirk Kuyt zagrał do van Nistelroya, a ten zamiast upaść będąc trzymanym przez Buffona poszedł za piłką, co po chwili dało marny efekt.

W 26. minucie na stadionie w Bernie było już jednak 1:0. Sneijder dobrze wykonał rzut wolny, piłkę odbił przed siebie Buffon, dopadł do niej Kuyt, strzelił a van Nistelrooy musiał tylko dostawić nogę. Kilka minut później Holendrzy doprowadzili włoskich kibiców do rozpaczy. Kuyt zagrał do Sneijdera, a ten z bliskiej odległości pokonał Buffona. Minutę później Di Natale mógł się fantastycznie zrewanżować, jednak jego strzał "na raty" obronił van der Sar.

W 42. minucie Ruud van Nistelrooy otrzymał fantastyczne podanie od van der Vaarta, jednak nie był w stanie pokonać Buffona. Do przerwy Holendrzy zasłużenie prowadzili 2:0.

Po zmianie stron to Włosi przeważali, jednak świetnie grająca holenderska obrona nie pozwoliła stworzyć Włochom choćby jednej klarownej okazji. Gra Mistrzów Świata ożywiła się po wejściu na boisko Alexa del Piero, który już po chwili sprawdził czujność van der Sara, lecz bez powodzenia. W 76. minucie świeżo wprowadzony na boisko Antonio Cassano "posłał" doskonałą piłkę do Luki Toniego, ten jednak po świetnym przyjęciu nie zdołał przelobować bramkarza Manchesteru United w sytuacji sam na sam.

Trzy minuty później świetnie z rzutu wolnego uderzył Pirlo, jednak van der Sar po raz kolejny był na posterunku. Minutę później w wyniku kontry po rzucie wolnym Pirlo Holendrzy strzelili trzeciego gola, rozwiewając wszelkie marzenia Włochów o korzystnym wyniku. Najpierw strzał Sneijdera świetnie obronił Buffon, jednak zawodnik "Oranje" nie stał w miejscu i szybko odzyskał piłkę. Po rozeznaniu w sytuacji świetnie dośrodkował piłkę na głowę van Bronckhorsta, który ustalił wynik na trzy do zera.

Dwie minuty później Włochów próbował dobić jeszcze młody Afellay, lecz jego strzał po pięknej akcji natknął się na poprzeczkę. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry w polu karnym Włochów z piłką "zatańczył" van Persie, jednak jego silny strzał minimalnie minął lewy słupek bramki Buffona. Kibice, którzy zasiedli w Bernie oglądali piękne widowisko z dużą liczbą goli. Spotkanie z minuty na minutę robiło się ciekawsze, a wynik jest małą niespodzianką, gdyż chyba wszyscy spodziewali się więcej od Mistrzów Świata. Holandia grała z polotem, z pomysłem i zasłużenie rozbiła Włochy 3:0.

Holandia - Włochy 3:0 (2:0)