Piłka Nożna » ME 2008

ME 2008 | 2008-06-09 20:01:00 | Nadesłał: Agnieszka Gambusz | Źrodlo: inf. własna

Bezbramkowy remis w meczu Rumunia- Francja

W spotkaniu inaugurującym rywalizację w grupie C kibice nie zobaczyli bramek. Spotkanie nie stało na wysokim poziomie.

Trener Francuzów- Raymond Domenech- zdecydował, że w wyjściowej 11 zabraknie Thierry Henry'ego. Na boisku pojawił się natomiast Nicolas Anelka.

Mecz od ataków rozpoczęli Francuzi, jednak podanie do Anelki było zbyt mocne, reprezentant Francji nie opanował piłki i od własnej bramki rozpoczął Lobont. Po chwili futbolówkę stracił Chivu, a po ostrym faulu na Anelce sędzia podyktował rzut wolny. Dośrodkowanie wyłapał jednak Rumuński bramkarz. W 9 minucie spotkania dobrą okazję mieli Rumunii, ale zablokowany został Mutu. W odpowiedzi na to zagranie ładną akcję przeprowadzili Francuzi, jednak Anelka strzelił w boczną siatkę bramki.

Kolejne akcje to strzały z dystansu, najpierw niecelnie zagrał Bezena, piłka po uderzeniu Mutu również poleciała obok bramki. Najgroźniejszą była akcja z 17 minuty, kiedy Lobont musiał wybijajać piłkę spod nóg Florenta Maloudy.

Rumuni coraz pewniej czuli się na boisku, Chivu wrzucił piłkę w pole karne jednak akcję zmarnował Niculae źle podając do Mutu.

Tempo gry nieco zmalało, ciekawiej zrobiło się kiedy w 33 minucie, po dośrodkowaniu Francka Ribery'ego, Anelka stanął przed szansą zdobycia gola. Jednak jego zagranie głową poleciało nad poprzeczkę. Zawodnik Chelsea znowu stworzył groźną sytuację, minął Rumuńskich obrońców, samodzielne zakończenie akcji nie okazało się zbyt dobrym pomysłem, Anelka trafił w boczną siatkę bramki. Okazję do zdobycia gola miał jeszcze Karim Benzema, ale nie wykorzystał jej i po regulaminowych 45 minutach gry był remis, 0:0

Początek drugiej połowy zapowiadał się ciekawie. Dobrą akcję przeprowadzili Francuzi, Maluda nie trafił jednak w światło bramki. Po faulu na Mutu żółtą kartkę zobaczył Sagnol, dośrodkowywał zawodnik Fiorentiny, jednak jego strzał trafił w mur.Akcja Francuzów również nie skończyła się powodzeniem, świetne podanie Ribery'ego nie wykorzystał Benzemy trafiając wprost w Bogdana Labonta. Zacięta walka zapowiadała emocje, jednak w kolejnych minutach piłkarze wyraźnie opadli z sił i gra przypominała tą z pierwszej połowy spotkania. Skuteczność piłkarzy pozostawiała wiele do życzenia najpierw niecelny strzał Abidala, później zmarnowana okazja dla Rumuni, rzut wolny w wykonaniu Chivu poleciał dużo ponad bramką.

Ostatnie 10 minut regulaminowego czasu gry nie przyniosło goli, dobrze grali Rumuńscy obrońcy, zmiany jakie zastosowali trenerzy obu zespołów nie przyniosły oczekiwanych efektów. Mecz zakończył się remisem 0:0 co jest dla Rumunów bardzo dobrym rezultatem.

Rumunia- Francja 0:0 (0:0)

Składy zespołów:
Rumunia: Bogdan Lobont - Cosmin Contra, Gabriel Tamas, Dorin Goian, Razvan Rat, Cristian Chivu, Razvan Vasile-Cocis (63' Paul Codrea), Mirel Radoi (90' (90' Nicoale Dica), Banel Nicolita, Daniel Niculae, Adrian Mutu (78' Marius Nicuale).

Francja: Gregory Coupet - Willy Sagnol, Lilian Thuram, William Gallas, Eric Abidal, Franck Ribery, Jeremy Toulalan, Claude Makelele, Florent Malouda, Nicolan Anelka (72' Bafetimbi Gomis), Karim Benzema (78' Samir Nasri).

Żółte kartki: Niculae, Contra, Goian (Rumunia), Sagnol (Francja)

Sędzia: Manuel Mejuto González (Hiszpania)