Piłka Nożna » ME 2008

ME 2008 | 2008-06-08 20:04:00 | Nadesłał: Daniel Koniński | Źrodlo: inf. własna

Chorwacja pokonała Austrię na inaugurację w grupie B

Reprezentacja Austrii przegrała w swoim pierwszym meczu na Mistrzostwach Europy z Chorwacją 0:1. Bramkę strzelił już w 4. minucie z rzutu karnego Luka Modrić. Chorwaci przez całą pierwsza połowę mieli przewagę, jednak w drugiej połowie do głosu doszli Austriacy. Ostatnie 30 minut należało zdecydowanie do nich, jednak nie potrafili wyrównać.

W pierwszej połowie od razu do ataków rzucili się Chorwaci co szybko dało efekty. W trzeciej minucie Modrić podał do Olicia, który został sfaulowany w polu karnym przez Rene Aufhausera a "jedenastkę" na gola zamienił przyrównywany do Franka Lamparda - Luka Modrić. Pięc minut później Austriacy oddali pierwszy strzał, niestety prosto w Pletikosę. W 13. minucie po faulu na Dario Srnie Krajncar ładnie wykonał rzut wolny, jednak wypychany Ivica Olić nie był w stanie celnie uderzyć. Kilka minut później na mocny strzał z 30 metrów zdecydował się Proedl jednak piłka poleciała ponad bramką.

Osiem minut przed końcem pierwszej połowy Austriacy oddali kolejny strzał z daleka. Obrońcy Chorwacji jednak szybko wybili piłkę a kontrę Chorwatów zatrzymał ostatni obrońca Austrii. W 40. minucie Austriacy mieli najlepszą okazję do wyrównania w pierwszej połowie. Standfest świetnie podał Harnika w pole karne, ten dobiegł do piłki jednak jego "wbicie" piłki w pole karne wybili w ostatnim momencie chorwaccy obrońcy. Chwilę później Ivanschitz świetnie dośrodkował w pole karne Chorwatów ale tam głowa fatalnie uderzył Aufhauser. Po pierwszej połowie Chorwaci prowadzili we Wiedniu 0:1.

Na druga połowę bardzo zmotywowani wyszli Austriacy. Pierwsze minuty należały zdecydowanie do nich. Nie potrafili jednak oni wykończyć długo budowanych akcji. W 52. minucie do głosu doszła Chorwacja ale w ostatnim momencie piłkę Petriciowi wybił Stranzl. Dwa kwadranse przed końcem gry na indywidualną akcję zdecydował sie Modrić. Minął dwóch rywali jednak źle dośrodkował. Najdrożej kupiony chorwacki piłkarz jednak nie poddał się i ponownie odzyskał piłkę, która jednak po chwili daleko wybili Austriacy.

W 68. minucie na indywidualną akcję zdecydował się świetnie grający w tym meczu Ivica Olić. Ośmieszył Proedla, który jednak po chwili faulował Chorwata za co otrzymał żółta kartkę. Piętnaście minut przed końcem spotkania Austriacy przeprowadzili kolejna akcję, po której mogli wyrównać. Harnik dostał świetne podanie, przebiegł z piłką około 20 metrów , dośrodkował tak że Pletikosa musiał piąstkować piłkę, obrońcy chorwaccy minęli sie z piłką, jednak Austriacy nie wykorzystali okazji i strzelili ponad bramką. Austria miała niesamowita przewagę w tym fragmencie gry!

Dwanaście minut przed końcem gry Vastić świetnie uderzył z wolnego, jednak Pletikosa wybił piłkę. W 86. minucie wprowadzony w drugiej połowie Korkmaz po przełożeniu piłki na prawą nogę świetnie uderzył na bramkę. Piłkę po świetnej paradzie wybił jednak Pletikosa. Austria cały czas nacierała jednak dwie minuty przed końcem Chorwaci mieli szansę na bramkę. Corluka świetnie dośrodkował w pole karne jednak strzał Budana po rykoszecie wyszedł na rzut rożny. W ostatnich sekundach Austria miała ostatnią okazję. Z rzutu wolnego dobrze dośrodkował Ivanschitz, jednak główka Kienasta nieznacznie minęła bramkę. Po chwili Pieter Vink zakończył spotkanie, w którym gospodarze turnieju przegrali po dobrym meczu z Chorwacją 0:1.

Austria - Chorwacja 0:1 (0:1)