Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi zagraniczne » Liga Włoska

Liga Włoska | 2011-12-04 22:39:17 | Nadesłał: Łukasz Szymański | Źrodlo: inf. własna

Kryzys Interu i Romy trwa, Udinese wciąż mocne

Trzynasta kolejka nie okazała się szczęśliwa dla zawodzących od samego początku rozgrywek Interu i Romy. Oba zespołu poniosły w niej swoje szóste porażki w tym sezonie. Byli mistrzowie Włoch zostali pokonani na swoim stadionie przez znakomicie spisujące się Udinese. Swoje mecze wygrały również ekipy Juventusu i Milanu.

Inter nie odrodził się w meczu z czwartą drużyną zeszłego sezonu i sądząc po tym co zaprezentowali w sobotę podopieczni Claudio Ranieriego to na takie futbolowe catharsis Nerazzurri będą musieli jeszcze poczekać. Goście odnieśli na San Siro drugie ligowe zwycięstwo z rzędu dzięki bramce w 73. minucie Mauricio Isli. Na tym jednak emocje się nie zakończyły bowiem w samej końcówce sędzia podyktował jeszcze dwa rzuty karne. Najpierw po faulu Javiera Zanettiego jedenastki nie wykorzystał Di Natale. Kapitan Interu prokurując ten rzut karny obejrzał czerwoną kartką, pierwszą od kwietnia 2003 roku i starcia z Brescią! W 89. minucie natomiast rzut karny fatalnie przestrzelił Giampaolo Pazzini. Dzięki tej wygranej zespół z rejonu Friuli w dalszym ciągu dotrzymuje kroku Juventusowi i Milanowi.

Mistrzowie Włoch jeszcze w piątek zwyciężyli w Geniu 2:0. Bramki zdobyli Zlatan Ibrahimović, który skutecznie egzekwował rzut karny oraz Antoni Nocerino. Juventus natomiast niespodziewanie długo męczył się u siebie z Ceseną, ale ostatecznie zwyciężył również 2:0. Pierwszą bramkę zdobył dopiero w 72. minucie Claudio Marchisio, a wynik ustalił, jakżeby inaczej, z rzutu karnego Arturo Vidal w 83. minucie.

Większych problemów z pokonaniem Romy nie miała Fiorentina Artura Boruca. Polski bramkarz nie napracował się dzisiaj zbyt dużo i może żałować tylko, że przez cały mecz padał deszcz bo zupełnie niepotrzebnie zmoknął. Festiwal strzelecki rozpoczął w 17. minucie Stevan Jovetić, oczywiście z rzutu karnego. Czarnogórzec chwilę wcześniej był faulowany przez Juana, który już wtedy zakończył swój występ w tym pojedynku. Na 2:0 jeszcze przed przerwą strzałem głową podwyższył Alessandro Gamberini. Wynik ustalił uderzeniem z jedenastu metrów Tanque Silva w 86. minucie. Tym razem karny podyktowany został za obronę rękoma przez Bojana Krkicia. Była to trzecia czerwona kartka dla piłkarza Romy w tym meczu bo w 76. minucie z boiska został wyrzucony Fernando Gago. Roma poniosła drugą porażkę z rzędu, a w perspektywie ma przed sobą mecze kolejno z Juventusem i Napoli. Fiorentina wygrała natomiast pierwszy mecz od 30. października.

Po tej kolejce doszło do kolejnej zmiany trenera. Tym razem w Lecce, które wczoraj przegrało z Napoli 2:4. Miejsce Eusebio Di Francesco zajął Sense Crosmi.

Na drugim froncie kolejny raz pokazali się nasi rodacy. Błażej Augustyn rozegrał całe spotkanie w barwach Vicenzy. Jego zespół pokonał na wyjeździe Modenę 3:0, a Polak zobaczył żółtą kartkę. Również cały mecz w barwach Brescii (2:2 w Varese) zaliczył Bartosz Salamon. Kamil Glik podobnie jak koledzy spędził cały mecz na boisku, ale jego Torino przegrało w Padwie 0:1

2. grudnia:
Genoa - Milan 0:2 (0:0)

3. grudnia:
Inter - Udinese 0:1 (0:0)
Napoli - Lecce 4:2 (3:0)

4. grudnia:
Catania - Cagliari 0:1 (0:0)
Bologna - Siena 1:0 (1:0)
Chievo - Atalanta 0:0
Fiorentina - Roma 3:0 (2:0)
Juventus - Cesena 2:0 (0:0)
Parma - Palermo 0:0

5. grudnia:
Lazio - Novara

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane