Piłka Nożna » Ligi zagraniczne » Liga Angielska

Liga Angielska | 2016-01-16 18:05:40 | Nadesłał: Patryk Segda | Źrodlo: inf.własna

Emocje na Stamford Bridge

W meczu 22. kolejki Premier League Chelsea Londyn podjęła przed własną publicznością Everton. Spotkanie skończyło się remisem 3:3.

W pierwszej połowie posiadanie piłki było wyrównane, jednak to przyjezdni częściej atakowali.

Druga część starcia była kompletnym przeciwieństwem pierwszej. Starsi kibice zapewne musieli przełączyć kanał, bądź zejść z trybun. Pięć minut po gwizdku, który ją rozpoczął kapitan Chelsea John Terry, po nieporozumieniu się z bośniackim bramkarzem wpakował piłkę do swojej siatki. Po sześciu minutach Leighton Baines wrzucił piłkę w pole karne, Mirallas przyjął ją, dynamiczne się obrócił i zdobył bramkę. W 64 minucie Fabregas wykonał wspaniałe podanie, Diego Costa przyjął piłkę, minął obrońców i golkipera, po czym wpakował futbolówkę do pustej bramki. Po dwóch minutach gospodarze ponownie zaatakowali, po krótkiej wymianie piłek przed polem karnym, do piłki dopadł Fabregas i wyrównał. W 90 minucie do rzutu rożnego podszedł Deulofeu, pierwsza próba nic nie dała, lecz piłka wróciła do niego po wybiciu przez defensorów Chelsea, podał drugi raz, a wtedy obrońcy gospodarzy nie pokryli dwóch zawodników drużyny z Liverpoolu, ostatecznie do piłki dopadł Mori. Sędziowie doliczyli aż siedem minut. W ostatniej chwili wyrównał Terry.

Chelsea 3:3 Everton
50'- John Terry (bramka samobójcza)