Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi zagraniczne » Liga Angielska

Liga Angielska | 2008-07-20 18:12:20 | Nadesłał: Daniel Koniński | Źrodlo: FCB24.com

Deco o transferze do CFC

Portugalczyk Deco poinformował, że jego przejście z Barcelony do Chelsea nie było umotywowane wysokimi zarobkami. Ponadto 30-letni pomocnik nie może się doczekać rozpoczęcia nowego sezonu.

Reprezentant Portugalii opuścił Blaugranę, po czterech sezonach spędzonych w tym klubie, i dołączył do Chelsea, z którą związał się trzyletnim kontraktem.

Deco zaprzeczył, jakoby jego wybór (zaakceptowanie oferty CFC i odrzucenie oferty Interu) był podyktowany wyższymi zarobkami oferowanymi przez londyńczyków. Urodzony w Brazylii zawodnik miał okazję ponownie spotkać się w Mediolanie z Jose Mourinho, który wprowadził go do świata wielkiej piłki, ale wybrał współpracę z Luizem Felipe Scolarim, z którym do niedawna pracował w reprezentacji Portugalii.

„Jeśli miałbym pójść gdzieś za pieniędzmi, to nie przyszedłbym do Chelsea.” – mówi 30-letni gracz. – „Jest wiele miejsc, gdzie oferuje się znacznie wyższą gażę, jak Arabia Saudyjska czy Stany Zjednoczone. Jednak tu nie chodzi o pieniądze. Oczywiście, są one ważne, ale nie najważniejsze. Mam ich sporo, nawet więcej niż potrzebuje, więc chciałem się przeprowadzić do klubu, gdzie walczyłbym o najwyższe cele.”

„ Nawet pozostanie w Barcelonie dawało mi lepsze warunki finansowe, gdyż miałem z klubem, jeszcze ważny przez dwa lata, kontrakt, który był naprawdę ciekawy.”

„Mieszkałem w bardzo ciepłym i słonecznym mieście, ale potrzebuję nowych wyzwań, nowych celów i chcę wygrać kolejne trofea – to jest prawdziwy powód, dla którego jestem tu, w Chelsea. Jakby chodziło o pieniądze, to poszedłbym gdzie indziej.”

Na koniec Deco wypowiedział się o, przegranym przez Chelsea, ostatnim finale Ligi Mistrzów: „Widziałem ten mecz i muszę przyznać, że Chelsea była dużo lepszym zespołem w drugiej połowie. Ale tak to jest w Lidze Mistrzów, że potrzebujesz jeszcze trochę szczęścia, by zwyciężyć. Mam nadzieję, że swoim przyjściem przyniosę ze sobą trochę tego boiskowego farta.”

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane