Ligi polskie | 2026-01-07 16:09:42 | Nadesłał: Magdalena Ćmielewska | Źrodlo: inf. prasowa
Piłkarze Miedzi Legnica wrócili do drużynowych zajęć. Nim zielono-niebiesko-czerwoni spotkali się na murawie, przeszli indywidualne badania, testy oraz odbyli odprawę ze sztabem szkoleniowym.
W pierwszym tegorocznym treningu uczestniczyło 25 zawodników, którzy przeszli badania i testy indywidualne, odbyli odprawę ze sztabem szkoleniowym, po czym wyszli po raz pierwszy na murawę. - Było bardzo fajnie pierwszego dnia treningów. Na pewno cieszy to, że mogliśmy już wrócić, ponieważ uprawiamy ten zawód i nic nie sprawia nam takiej radości jak gra w piłkę. W pierwszej kolejności mieliśmy pobranie krwi, badania medyczne i odprawę, po której zaczęła się część treningowa. W niej była aktywacja na siłowni, treningi wydolnościowe oraz wprowadzenie do następnych zajęć i wyjście na murawę - powiedział Kamil Antonik.
Przygotowania z pierwszą drużyną rozpoczęli także Modou Keita, który miał kapitalną końcówkę rundy jesiennej w rezerwach i został włączony do pierwszego zespołu, a także Szymon Pączek, który prezentował się bardzo dobrze w drugim zespole oraz w ekipie CLJ U19. Zabrakło kontuzjowanych Adnana Kovacevicia i Juliusza Letniowskiego, którzy przechodzą proces rehabilitacji. – Na pewno bardzo fajnie jest wrócić do treningów z zespołem. Już pod koniec przerwy brakowało tego. Pierwszy dzień był klasyczny - najpierw badania, testy, potem powrót na boisko, tak jak to zwykle bywa. Fajnym zwieńczeniem tego pierwszego dnia była gierka na murawie. Cieszy bardzo to, że znów mogliśmy zacząć tę pracę. Podczas przerwy skupiłem się na treningach motorycznych i siłowych, a sama rozpiska była dość mocna i solidna, jak na zadania indywidualne. Było dużo interwałów, treningów na siłowni, więc od trzech tygodni jestem w rytmie. Można powiedzieć, że przyjechaliśmy na pierwsze zajęcia przygotowani, a nie z marszu – dodał Mateusz Bochnak.
Był to także pierwszy trening dla bramkarzy z nowym szkoleniowcem Kamilem Beszczyńskim. - Fajnie było się spotkać z chłopakami. Stęskniłem się za treningami i przyszedł czas, żeby przepracować ten okres, który nie będzie długi. Należy być dobrze przygotowanym do startu rundy. Odbyliśmy jako bramkarze pierwsze zajęcia z nowym szkoleniowcem Kamilem Beszczyńskim. Zapoznaliśmy się, wcześniej nie mieliśmy okazji razem pracować, więc w najbliższych dniach będzie czas, aby lepiej się poznać i dotrzeć – podsumował Dmytro Sydorenko.
Pierwszym sprawdzianem formy legniczan będzie mecz kontrolny z rezerwami Miedzi, który odbędzie się w środę 14 stycznia na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Hetmańskiej w Legnicy. Za to pierwszy mecz Betclic 1 Ligi z Pogonią Grodzisk Mazowiecki odbędzie się w sobotę 7 lutego o godz. 19:30.
Plan przygotowań Miedzi:
7 stycznia – start przygotowań,
14 stycznia - mecz kontrolny z Miedzią II Legnica (Legnica),
17 stycznia - mecz kontrolny z Chrobrym Głogów (Legnica),
19-30 stycznia – obóz przygotowawczy w tureckiej Antalyi,
21 stycznia – mecz kontrolny z Zorią Ługańsk (Antalya),
25 stycznia – mecze kontrolne z Epicentrem Kamieniec Podolski i FC NASAF (Antalya),
29 stycznia – mecz kontrolny - rywal do ustalenia (Antalya),
7 lutego – wznowienie Betclic 1 Ligi.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.