Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » II liga zachodnia

II liga zachodnia | 2013-06-21 07:40:11 | Nadesłał: Krzysztof Wilk | Źrodlo: inf. własna / pzpn.pl

Reforma II ligi

Fot.: Dawid Ćmielewski

Zarząd PZPN podjął decyzję o reformie rozgrywek II ligi. W sezonie 2014/2015 zamiast dwóch grup (wschodnia i zachodnia) będzie jedna, w której zagra 18 zespołów. W związku z tym najbliższy sezon 2013/2014 będzie przejściowy, a zarazem bardzo trudny i ważny dla wszystkich klubów. Żeby utrzymać się w II lidze trzeba będzie znaleźć się w czołowej ósemce, czyli aż 10 zespołów z każdej grupy spadnie do III ligi.

Niezwykle trudno będzie awansować do II ligi, ponieważ nie wystarczy wygrać swojej grupy III ligi. Ośmiu zwycięzców grup będzie rozgrywać mecze barażowe, z których tylko 2 kluby zagrają w nowej II lidze. Wszystko to powoduje, że rozgrywki II lig w sezonie 2013/2014 zapowiadają się pasjonująco. Jest jednak pewne niebezpieczeństwo, że na kilka kolejek przed ich końcem wiele zespołów może być już pogodzonych ze spadkiem i rozgrywać już tylko mecze o przysłowiową pietruszkę. Wiele takich spotkań będzie zapewne budzić wątpliwości, czy wszystko, co się działo na boisku było uczciwe.
W sezonie 2014/2015 nową II ligę utworzy: 4 spadkowiczów z I ligi, zespoły obu II lig, które zajmą miejsca od 3. do 8. i 2 zespoły z ośmiu III lig.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane