Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » II liga wschodnia

II liga wschodnia | 2011-10-28 13:51:37 | Nadesłał: Daniel Koniński | Źrodlo: poranny.pl

Sokół Sokółka wycofany z II ligi

Spotkanie z Motorem Lublin było ostatnim w tym sezonie II-ligowym meczem w wykonaniu piłkarzy Sokoła Sokółka. Podlaski klub zdecydował bowiem o wycofaniu się z rozgrywek.

- Nie stać nas na dalszą grę. Przeanalizowaliśmy obecną sytuację finansową i wychodzi na to, że nie dokończymy rozgrywek - powiedział dla serwisu poranny.pl, Zdzisław Sidorowicz, prezes klubu z Sokółki.


Zawodnicy zostali już poinformowani o decyzji szefów klubu. Obecnie czynione są starania w celu odwołania najbliższego meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, zaplanowanego na najbliższą sobotę.

Sokół po 15 meczach tego sezonu i tak miał nikłą szansę na unikniecie degradacji. Ekipa z Podlasia zajmuje ostatnie miejsce z dorobkiem ośmiu punktów.

Sokół od dłuższego czasu ledwo wiązał koniec z końcem. Piłkarzom i trenerom nie płacono wynagrodzeń. Zawodnicy protestowali, strajkowali, lecz na niewiele to się zdało. Trzy tygodnie temu rezygnację, której zarząd nie przyjął, złożył szkoleniowiec Sławomir Kopczewski.

Zadłużenie tylko wobec zawodników oraz trenerów wynosi około 200 tysięcy złotych. Zapowiadane przez włodarzy spotkanie z potencjalnymi sponsorami w ogóle nie doszło do skutku. Na domiar złego klubem znowu zainteresowała się Komisja Licencyjna.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane