Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » I Liga

I Liga | 2019-12-09 20:26:08 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: inf. prasowa

Josip Soljić zagra w Miedzi

To pierwszy z zapowiadanych zimowych ruchów kadrowych Miedzi! Do Legnicy trafił jeden z najlepszych defensywnych pomocników w Fortuna 1 Lidze, który dotychczas występował w Stali Mielec. Chorwat z Miedzią związał się do czerwca 2022 roku.

Wysoki, silny, waleczny, znakomity w odbiorze – tak w skrócie można scharakteryzować Soljicia. Do Stali Mielec trafił wiosną 2018 roku i od tamtej pory rozegrał w mieleckiej drużynie 63 mecze, w których zdobył 9 bramek. Przez ten czas udowodnił, że w Fortuna 1 Lidze jest bez wątpienia jednym z najlepszych graczy na swojej pozycji. W ostatnich tygodniach prasa spekulowała o zainteresowaniu klubów PKO BP Ekstraklasy tym zawodnikiem, jednak Chorwat po rozmowie z trenerem Dominikiem Nowakiem zdecydował się na przenosiny do Legnicy. Pomyślnie przeszedł testy medyczne i podpisał z Miedzią 2,5-letni kontrakt. Ponownie w Legnicy pojawi się 8 stycznia, gdy Miedź rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej.

- To piłkarz o charakterystyce, jakiej szukaliśmy. Jest bardzo silny w defensywie, ma dobry przerzut i przegląd pola, a do tego świetne warunki fizyczne. Pomoże nam wyrównać proporcje między defensywą i ofensywą, co jesienią nie zawsze wyglądało tak, jak byśmy chcieli. Poza tym doskonale zna 1 ligę, co także jest atutem – powiedział Dominik Nowak, trener Miedzi.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane