I Liga | 2012-04-02 01:26:49 | Nadesłał: Anna Szłapa | Źrodlo: inf. własna
Spotkaniem Warty Poznań z Sandecją Nowy Sącz zakończyła się 23. kolejka rozgrywek piłkarskiej 1. ligi.
W niedzielę rozegrano dwa spotkania; o 12.30 Polonia Bytom zmierzyła się z Olimpią Elbląg. Przy zmieniającej się jak w kalejdoskopie pogodzie lepsi okazali się bytomianie, którzy po dramatycznym meczu wygrali 3:2, jednak początek spotkania nie wskazywał, że w końcówce drugiej połowy na kibiców czekać będzie tyle emocji. Poloniści już w 5. min spotkania objęli prowadzenie - piłkę po dośrodkowaniu Paulisty do bramki skierował Przemysław Szkatuła, a w 38. min sam Paulista wpisał się na listę strzelców. W 67. min za faul drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Wojciech Wilczyński (dla Wilczyńskiego była to już druga czerwona kartka w przeciągu trzech spotkań), a fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Adam Banasiak i było 2:1. W 78. min Daniel Mąka przepychał się w polu karnym z Kołosowem i sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Tomasz Chałas. Bytomianie rzucili się do ataku i w 85. min ponownie prowadzili; futbolówkę do bramki skierował rezerwowy - Łukasz Maliszewski. Minutę przed zakończeniem regulaminowego czasu gry sędzia pokazał drugą czerwoną kartkę; tym razem ukarany został zawodnik Olimpii, strzelec pierwszej bramki - Adam Banasiak. Dzięki niedzielnej wygranej Polonia ma trzy punkty straty do miejsca gwarantującego utrzymanie, natomiast Olimpia jest pewnym kandydatem do spadku.
W drugim niedzielnym spotkaniu Warta Poznań przegrała u siebie z Sandecją Nowy Sącz 1:2. Dwie bramki dla Sandecji zdobył Bartosz Wiśniewski, dla gospodarzy jedyną bramkę zdobył Michał Jakóbowski.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.