Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » I Liga

I Liga | 2011-05-08 10:32:02 | Nadesłał: Grzegorz Góra | Źrodlo: info. własne

Dolcan podejmuje lidera

Fot.: Dawid Ćmielewski

Już dziś o godzinie 16:00 na boisku w Ząbkach ostatni w tabeli Dolcan zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Przed "Góralami" niezwykle trudne zadanie, gdyż gospodarze tylko zwycięstwem mogą przedłużyć swoje, i tak juz iluzoryczne, szanse na pozostanie w I lidze. W rundzie wiosennej podopieczni Roberta Podolińskiego wygrali zaledwie 1 mecz (z Flotą w Świnoujściu). Po za tym ugrali jeden remis i doznali aż 7 porażek, z czego aż 5 na własnym obiekcie. Do bezpiecznego miejsca w tabeli tracą 12 punktów i chyba tylko cudowna seria zwycięstw może uchronić ich od spadku.

W diametralnie innej sytuacji są dzisiejsi goście. Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała awansowali po zwycięstwie z Pogonią (2:1) na fotel lidera I ligi i są coraz bliżej upragnionego awansu. Po piątkowej wygranej ŁKS-u znów jednak są na 2. pozycji w tabeli i muszą dziś wygrać by nadal prowadzić w wyścigu o Ekstraklasę. Po wygranej z "Portowcami" trener Kasperczyk dał swoim zawodnikom kilka dni wolnego. Jak sam podkreślał, drużyna była zmęczona zarówno fizycznie jak i psychicznie, po medialnym szumie i świetnych występach w Pucharze Polski. Teraz, gdy w główach "Górali" jest już tylko liga, łatwiej jest skupić się na priorytetowym celu, czyli awansie do piłkarskiej elity. Do Ząbek nie pojechał Robert Demjan. Słowak "odblokował" się w ostatnim meczu jednak musi pauzować za kartki. Do składu wracają natomiast Sławomi Cienciała i Dariusz Kołodziej, którzy wyleczyli urazy.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane