I Liga | 2011-02-09 12:50:02 | Nadesłał: Grzegorz Góra | Źrodlo: ts.podbeskidzie.pl
Piłkarze Podbeskidzia wygrali trzeci sparing z rzędu. Wczoraj wyższość "Górali" musieli uznać piłkarze Znicza Pruszków.
Przebywający na zgrupowaniu w Gutowie piłkarze trenera Kasperczyka nie zwalniają tempa. Po zwycięstwach z Dolnym Kubinem (2:1) i Wisłą Płock (2:0) pokonali Znicz Pruszków 4:1.
Od początku spotkania wicelider I ligi narzucił rywalom swój styl gry i już w 20. minucie powinien prowadzić, jednak rzutu karnego nie wykorzystał najlepszy strzelec "Górali" Adam Cieśliński. Na pierwszego gola bielszczanie musieli więc poczekać do 40. minucty, kiedy to do bramki Błażejczyka trafił Juraj Danćik. 3. minuty po przerwie Podbeskidzie prowadziło już 2:0, a pierwszego gola po powrocie do Bielska strzelił Marek Sokołowski. W 60. minucie zawodnicy Znicza zdobyli kontaktową bramkę. "11-stkę" wykorzystał Tomasz Feliksiak. Na więcej pruszkowian nie było już jednak stać. Piłkarze trenera Kasperczyka natomiast dobili rywala kolejnymi dwoma trafieniami. W 70. minucie gola zdobył niezwykle bramkostrzelny w sparingach Piotr Malinowski, a wynik spotkania na 4:1 ustalił Damian Chmiel.
Znicz Pruszków 1-4 Podbeskidzie Bielsko-Biała
Tomasz Feliksiak 60 (k) - Juraj Dančík 40, Marek Sokołowski 48, Piotr Malinowski 70, Damian Chmiel 80
Znicz Pruszków: Łukasz Błażejczyk - Paweł Tomczyk, Zbigniew Kowalski, Norbert Jędrzejczyk (Bartłomiej Makowski), Rafał Zaborowski - Maciej Rybaczuk (Krzysztof Kopciński), Bartosz Osoliński (Rafał Król), Adrian Kasztelan (Daniel Kraska), Tomasz Feliksiak (Kamil Karcz), Marcin Rackiewicz (Kamil Tomas) - Paweł Bylak (zawodnik testowany).
Podbeskidzie Bielsko-Biała: Richard Zajac - Tomasz Górkiewicz (60 Sławomir Cienciała), Damian Byrtek (46 Arkadiusz Gołąb), Juraj Dančík, Michał Osiński - František Metelka (60 Dariusz Łatka), Marek Sokołowski (60 Damian Chmiel), Tomasz Nowak (60 Piotr Koman), Sebastian Ziajka (60 Piotr Malinowski) - Róbert Demjan (60 Krzysztof Zaremba), Adam Cieśliński (46 Sylwester Patejuk).
Następny sparing "Górale" rozegrają 12 lutego z Sokołem Aleksandrów Łódzki.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.