I Liga | 2009-12-12 21:48:40 | Nadesłał: Łukasz Szymański | Źrodlo: widzewiak.pl
Miasto Łódź chce zostać udziałowcem spółki KS Widzew Łódź SA, ale tylko na okres jednego roku. Wiceprezydent miasta Włodzimierz Tomaszewski ogłosił na sobotniej konferencji prasowej, że skieruje do Rady Miejskiej projekt uchwały, na mocy której Rada wyrazi zgodę na objęcie akcji w widzewskim klubie za kwotę 1 miliona złotych.
Jednocześnie miasto - zgodnie z wcześniejszymi planami - utworzy spółkę ŁKS o kapitale założycielskim 1 miliona złotych. Z obu spółek miasto będzie się chciało wycofać w ciągu roku.
"W Łodzi są dwa kluby i zawsze podkreślaliśmy, że oba traktujemy równo. Nasze działania w ŁKS mają charakter interwencyjny. Nie chcemy zastępować właściciela, chcemy wspomóc nowego inwestora. Założymy spółkę o kapitale założycielskim 1 miliona złotych, ale te pieniądze po kilku miesiącach wrócą do kasy miasta. Jednocześnie, chcemy w tym samym okresie wejść z taką samą kwotą do Widzewa i wycofać się w tym samym momencie, co z ŁKS" - powiedział Włodzimierz Tomaszewski, wiceprezydent Łodzi. Dodał, że liczy, iż takie rozwiązanie usatysfakcjonuje kibiców Widzewa, których kilkunastu przedstawicieli pojawiło się na konferencji.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.