Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » I Liga

I Liga | 2009-12-12 21:48:40 | Nadesłał: Łukasz Szymański | Źrodlo: widzewiak.pl

Miasto chce zostać udziałowcem Widzewa

Fot.: Dawid Ćmielewski

Miasto Łódź chce zostać udziałowcem spółki KS Widzew Łódź SA, ale tylko na okres jednego roku. Wiceprezydent miasta Włodzimierz Tomaszewski ogłosił na sobotniej konferencji prasowej, że skieruje do Rady Miejskiej projekt uchwały, na mocy której Rada wyrazi zgodę na objęcie akcji w widzewskim klubie za kwotę 1 miliona złotych.

Jednocześnie miasto - zgodnie z wcześniejszymi planami - utworzy spółkę ŁKS o kapitale założycielskim 1 miliona złotych. Z obu spółek miasto będzie się chciało wycofać w ciągu roku.

"W Łodzi są dwa kluby i zawsze podkreślaliśmy, że oba traktujemy równo. Nasze działania w ŁKS mają charakter interwencyjny. Nie chcemy zastępować właściciela, chcemy wspomóc nowego inwestora. Założymy spółkę o kapitale założycielskim 1 miliona złotych, ale te pieniądze po kilku miesiącach wrócą do kasy miasta. Jednocześnie, chcemy w tym samym okresie wejść z taką samą kwotą do Widzewa i wycofać się w tym samym momencie, co z ŁKS" - powiedział Włodzimierz Tomaszewski, wiceprezydent Łodzi. Dodał, że liczy, iż takie rozwiązanie usatysfakcjonuje kibiców Widzewa, których kilkunastu przedstawicieli pojawiło się na konferencji.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane