Ekstraklasa | 2025-09-02 20:23:45 | Nadesłał: Magdalena Ćmielewska | Źrodlo: inf. prasowa
Nowym zawodnikiem Arki Gdynia został Patryk Szysz. 27-letni skrzydłowy podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia.
Zawodnik urodzony 1 kwietnia 1998 roku w Lublinie, swoją piłkarską drogę rozpoczął w oddalonej o 25 kilometrów Łęcznej, reprezentując miejscowego Górnika. W zielono-czarnych barwach zadebiutował na poziomie Betclic 1. i 2. Ligi, zdobywając kolejno 10 oraz 11 bramek.
Z Lubelszczyzny trafił do Zagłębia Lubin, gdzie rozegrał najwięcej spotkań w seniorskiej karierze. W barwach "Miedziowych" wystąpił 100 razy w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy, notując 23 trafienia i 8 asyst.
W 2022 roku przeniósł się do Turcji, gdzie reprezentował barwy Basaksehiru. W tamtejszej Süper Lig rozegrał 28 meczów, dodatkowo wystąpił 12-krotnie w kwalifikacjach oraz fazie grupowej Ligi Konferencji Europy.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.