Ekstraklasa | 2025-08-08 11:52:30 | Nadesłał: Magdalena Ćmielewska | Źrodlo: inf. prasowa
Quentin Lecoeuche francuski lewy wahadłowy dołącza do Wisły jako wolny zawodnik i podpisał roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny sezon.
Lecoeuche urodził się 4 lutego 1994 roku we francuskim Beuvry. Do seniorskiej piłki wchodził w barwach RC Lens, w którym zaliczył 2 występy w Ligue 1. Zdecydowanie więcej, 131 meczów (2 bramki, 10 asyst) rozegrał jednak na drugim poziomie rozgrywkowym we Francji, gdzie reprezentował FC Lorient, US Orleans, AC Ajaccio, Valenciennes FC i SM Caen. Ponadto w krajowym pucharze wystąpił 21 razy, zdobywając po bramce i asyście.
Po wyjeździe do Hiszpanii w barwach Realu Zaragoza zagrał 26 razy w LaLiga2 w sezonie 2023/2024, a w poprzednich rozgrywkach wrócił do Francji, gdzie dla SM Caen wystąpił w 2 meczach Pucharu Francji i 21 spotkaniach Ligue 2.

Fot. Sebastian Wiciński / Wisła Płock S.A.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.