Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2025-07-16 14:22:02 | Nadesłał: Magdalena Ćmielewska | Źrodlo: inf. prasowa

Wiktor Nowak wypożyczony do Wisły

Pochodzący z pobliskiego Drobina 20-letni Wiktor Nowak dołącza do Wisły Płock na zasadzie rocznego wypożyczenia z Górnika Zabrze.

Mimo młodego wieku, urodzony 20 września 2004 roku zawodnik może się już pochwalić pokaźnym doświadczeniem na poziomie seniorskim.

Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Pegazie Drobin, z którego jako niespełna 12-latek przeniósł się do Akademii Legii Warszawa. Tam przechodził kolejne szczeble szkolenia, grając w Centralnej Lidze Juniorów do lat 15, 17 i 18. Latem 2020 roku trafił do drużyn młodzieżowych Znicza Pruszków, a już rok później zadebiutował w seniorskiej piłce w rezerwach Znicza. Pod koniec sezonu 21/22 dostał także szansę debiutu w pierwszej drużynie w II lidze pod okiem trenera Mariusza Misiury.

W poprzednich dwóch kampaniach Nowak ugruntował swoją pozycję w zespole z Pruszkowa, zwieńczeniem czego był tytuł młodzieżowca sezonu zasadniczego Betclic 1 Ligi 24/25 i transfer do ekstraklasowego Górnika Zabrze. Młody środkowy pomocnik wziął udział w przygotowaniach naszego ligowego rywala do nadchodzącego sezonu, jednak przez najbliższy rok na zasadzie wypożyczenia będzie przywdziewał niebiesko-biało-niebieskie barwy.

W poprzednich rozgrywkach w barwach Znicza Pruszków Wiktor Nowak zaliczył 33 ligowe mecze, 7 bramek i 8 asyst (plus wspomniany tytuł najlepszego młodzieżowca ligi) oraz jeden mecz w Pucharze Polski.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane