Ekstraklasa | 2025-03-27 14:58:56 | Nadesłał: Magdalena Ćmielewska | Źrodlo: inf. prasowa
Legia Warszawa ogłasza nominację Michała Żewłakowa na stanowisko dyrektora sportowego klubu. Żewłakow, który pełnił tę funkcję w latach 2015–2017, a wcześniej, w latach 2013–2015 kierował działem skautingu, to postać doskonale znana kibicom Legii i polskiej piłki nożnej.
Podczas jego wcześniejszej pracy w klubie Legia zdobyła trzy mistrzostwa Polski, dwa Puchary Polski oraz awansowała do fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA – jako pierwszy polski klub od dwóch dekad. Żewłakow to także były kapitan Legii oraz wybitny reprezentant Polski, który występował na mistrzostwach świata FIFA 2002 i 2006 oraz UEFA EURO 2008.
- Powierzenie funkcji dyrektora sportowego Michałowi Żewłakowowi to decyzja wynikająca z jego ogromnego doświadczenia, znajomości rynku i umiejętności budowania zespołu walczącego o najwyższe cele. Michał doskonale rozumie filozofię naszego klubu, a jego wiedza będzie kluczowa w dalszym rozwoju drużyny - powiedział Marcin Herra, wiceprezes zarządzający Legii Warszawa.
- Powrót do Legii to dla mnie ogromne wyzwanie. Znam ambicje tego klubu i jego kibiców – wspólnie będziemy pracować nad tym, aby Legia osiągała kolejne sukcesy zarówno na krajowym podwórku, jak i w europejskich pucharach - powiedział Michał Żewłakow, nowy dyrektor sportowy Legii Warszawa.
Michał Żewłakow podpisał z klubem kontrakt do końca sezonu 2026/27. W najbliższym czasie przekazywane będą informacje o kolejnych decyzjach dotyczących obszaru sportu, w tym osoby odpowiadającej za strategię i rozwój sportu w klubie.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.