Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2023-08-08 21:05:13 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: inf. prasowa

Mateusz Wdowiak wzmacnia zespół KGHM Zagłębia Lubin

Nowym piłkarzem Miedziowych został Mateusz Wdowiak. 26-latek parafował umowę, na mocy której będzie występował w miedziano-biało-zielonych barwach do 30 czerwca 2026 roku.

Mateusz Wdowiak przyszedł na świat 28 sierpnia 1996 roku w Krakowie. W swoim rodzinnym mieście stawiał pierwsze piłkarskie kroki, szkoląc się w Cracovii, w której zadebiutował również na poziomie Ekstraklasy w lutym 2015 roku. W koszulce popularnych Pasów rozegrał łącznie ponad 150 meczów, w których zdobył 13 bramek i zanotował 23 asysty. Ponadto będąc piłkarzem Cracovii, Wdowiak zdobył pierwszy i jak się okazało, nie ostatni w swojej dotychczasowej karierze Puchar Polski. Dobra postawa pomocnika przykuła uwagę Rakowa Częstochowa, z którym ostatecznie były młodzieżowy reprezentant Polski zdecydował się związać w lutym 2021 roku. Kolejne miesiące były bardzo udane zarówno dla częstochowskiego klubu, jak i samego zawodnika. Razem z Medalikami Wdowiak sięgnął po kolejne dwa Puchary Polski (zostając królem strzelców tych rozgrywek w sezonie 2021/2022), dwa Superpuchary, a także krajowe mistrzostwo, które piłkarze Rakowa wywalczyli podczas minionej kampanii. Dla klubu spod Jasnej Góry skrzydłowy wystąpił 98 razy, strzelił 17 goli i siedmiokrotnie zanotował ostatnie podanie.

Umowa, którą Mateusz Wdowiak związał się z Klubem, obowiązuje do zakończenia sezonu 2025/2026.

- Wzmacniamy siłę ofensywną naszego zespołu doświadczonym zawodnikiem, który przez lata prezentował wysoki poziom zarówno w rozgrywkach Ekstraklasy, jak i Pucharu Polski. Chcieliśmy mieć jeszcze więcej opcji w ataku, więc cieszymy się, że ten transfer doszedł do skutku. Mateusz posiada w swoim dorobku już kilka trofeów i mamy nadzieję, że niebawem przyjdzie czas na kolejne, tym razem w barwach Zagłębia - powiedział Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A., Michał Kielan.

- Kibice musieli trochę poczekać, ale ostatecznie udało się sfinalizować transfer Mateusza Wdowiaka do naszego Klubu. Jest on przede wszystkim wyróżniającym się zawodnikiem na boiskach Ekstraklasy, którego cechuje duża wszechstronność w ofensywie, co wielokrotnie pokazał już grając w Rakowie. Przyjście Mateusza oznacza więc jeszcze większą ilość opcji dla trenera Waldemara Fornalika przy ustalaniu składu, a także na pewno pozytywnie wpłynie na sportową rywalizację w zespole. Witamy i życzymy powodzenia - mówi Dyrektor Pionu Sportowego, Piotr Burlikowski.

- Cieszę się, że trafiłem do Zagłębia. Z niecierpliwością czekam już na swój pierwszy mecz w nowych barwach. Widzimy się na stadionie, do zobaczenia! - zakończył Mateusz Wdowiak.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane