Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2022-02-14 23:34:58 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: kkslech.com

21. kolejka PKO Ekstraklasy – podsumowanie

W piątek, 11 lutego, o godzinie 18:00 na stadionie beniaminka w Łęcznej, została zainaugurowana 21. kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2021/2022. W tej serii spotkań pozycję lidera obronił prowadzący od początku sierpnia Lech Poznań, który rozbił przy Bułgarskiej czerwoną latarnię ligi.

W piątek o 18:00 na start 21. kolejki Ekstraklasy 2021/2022 nieźle punktujący ostatnio Górnik Łęczna zagrał u siebie z rozczarowującym od dawna Śląskiem Wrocław. Lepsze wrażenie w tym meczu sprawiali goście, spotkanie rozegrane na śniegu zakończyło się remisem 1:1. W drugim piątkowym spotkaniu nieobliczana Cracovia podejmowała w Krakowie gdańską Lechię, która na inaugurację wiosny zdobyła 3 punkty. „Pasy” były zespołem lepszym zasłużenie zwyciężając 2:0. Dokończenie kolejki tradycyjnie nastąpiło w sobotę, w niedzielę oraz w poniedziałek.

W sobotę o godzinie 15:00 broniąca się przed spadkiem Wisła Kraków po kolejnych słabych zawodach uległa przy Reymonta solidnej Stali Mielec 0:1 i jest w coraz gorszej sytuacji. Później w jednym z hitów tego weekendu niepokonany od września Radomiak Radom zmierzył się przed własną publicznością z mającym wysokie aspiracje Rakowem Częstochowa, który po wygranej 1:0 zakończył dobre serie beniaminka. Na koniec dnia o 20:00 liderujący Lech Poznań będący na Bułgarskiej zupełnie inną drużyną niż na wyjazdach rozgromił zamykającą tabelę Termalikę Nieciecza aż 5:0 i umocnił się na 1. miejscu.

W niedzielę, 13 lutego ligowe emocje zaczęły się już o godzinie 12:30. Wówczas mocna na własnym obiekcie Wisła Płock grała z Piastem Gliwice, który bardzo źle zaczął rundę wiosenną i jeszcze odpadł z Pucharu Polski. Tym razem Piast był lepszy, zasłużenie wygrał 2:0 i zakończył passę „Nafciarzy” w Płocku, którzy na własnym obiekcie przegrali pierwszy raz w tym sezonie. Później druga Pogoń Szczecin uniknęła wpadki w pojedynku z Zagłębiem Lubin zwyciężając przed własną publicznością 2:1. Na koniec niedzieli doszło do ciekawego meczu dwóch ekip ze strefy spadkowej. O 17:30 broniąca się przed degradacją do I-ligi Legia Warszawa zagrała przy Łazienkowskiej z Wartą Poznań. „Zieloni” pokazali Legii miejsce w szeregu wygrywając 1:0. Po tym zwycięstwie, które mogłoby być wyższe, gdyby nie zmarnowany rzut karny Warta wydostała się ze strefy spadkowej, Legia spadła na przedostatnie miejsce.

W jedynej poniedziałkowej konfrontacji solidny Górnik Zabrze, który jeszcze w środę awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski podejmował na swoim stadionie niemrawą Jagiellonię Białystok. Górnicy prowadzili do przerwy 1:0, ale to Jaga cieszyła się z pierwszego w 2022 roku kompletu punktów. Białostoczanie zwycięską bramkę strzelili w 3 minucie doliczonego czasu, dzięki wygranej oddalili się od strefy spadkowej.



Wyniki 21. kolejki PKO Ekstraklasy 2021/2022:

Piątek, 11 lutego
Górnik Łęczna – Śląsk Wrocław 1:1
Cracovia Kraków – Lechia Gdańsk 2:0

Sobota, 12 lutego
Wisła Kraków – Stal Mielec 0:1
Radomiak Radom – Raków Częstochowa 0:1
Lech Poznań – Termalica Nieciecza 5:0

Niedziela, 13 lutego
Wisła Płock – Piast Gliwice 0:2
Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin 2:1
Legia Warszawa – Warta Poznań 0:1

Poniedziałek, 14 lutego
Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok 1:2


Najlepsi strzelcy po 21. kolejce PKO Ekstraklasy 2021/2022:

11 goli – Mikael Ishak (Lech Poznań)
10 goli – Joao Amaral (Lech Poznań), Ivi Lopez (Raków Częstochowa), Bartosz Śpiączka (Górnik Łęczna)
9 goli – Erik Exposito (Śląsk Wrocław), Karol Angielski (Radomiak Radom)


Tabela po 21. kolejce PKO Ekstraklasy 2021/2022:

1. Lech Poznań 45 pkt.
2. Pogoń Szczecin 43
3. Raków Częstochowa 41
4. Radomiak Radom 36
5. Lechia Gdańsk 36
6. Górnik Zabrze 31
7. Stal Mielec 31
8. Wisła Płock 30
9. Cracovia Kraków 30
10. Jagiellonia Białystok 27
11. Piast Gliwice 26
12. Śląsk Wrocław 25
13. Wisła Kraków 21
14. Warta Poznań 20
15. Górnik Łęczna 20
--------------------------------------
16. Zagłębie Lubin 20
17. Legia Warszawa 18
18. Termalica Nieciecza 15

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane