Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2021-12-30 15:52:39 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: wartapoznan.pl

Plan przygotowań piłkarzy Warty Poznań

Pięć meczów kontrolnych ma zaplanowanych na styczeń Warta Poznań, a trzy z nich zostaną rozegrane podczas obozu w Turcji. Jak wygląda plan przygotowań piłkarzy „Zielonych” do drugiej części sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy?

Drużyna trenera Dawida Szulczka ma wolne od 18 grudnia, kiedy wróciła z wyjazdowego pojedynku z Pogonią Szczecin. Kolejny mecz o punkty w PKO Bank Polski Ekstraklasie poznaniacy rozegrają w niedzielę, 6 lutego. Do Grodziska Wlkp. przyjedzie wówczas Górnik Łęczna. Do wznowienia rozgrywek zostało więc niewiele ponad 5 tygodni.

Od środy, 29 grudnia piłkarze ćwiczą już indywidualnie. We własnym zakresie realizują plan treningowy przygotowany przez Tomasza Olszewskiego, trenera przygotowania motorycznego Warty Poznań. Zespół wróci do wspólnych zajęć we wtorek, 4 stycznia. Nazajutrz piłkarze przejdą badania wydolnościowe.

Po dwóch mikrocyklach treningowych „Zieloni” rozegrają dwa sparingi – 14 stycznia zmierzą się we Wrocławiu ze Śląskiem, a dzień później w Bydgoszczy zagrają z Arką Gdynia, siódmym zespołem w tabeli Fortuna 1 Ligi.

Następnie Warta Poznań uda się na zgrupowanie w Turcji. W miejscowości Side, na południu kraju będzie trenowała od 17 do 29 stycznia. W trakcie obozu są zaplanowane kolejne trzy mecze kontrolne, a rywalami „Warciarzy” będą kolejno: Slovan Liberec z Czech, mistrz Macedonii Północnej, Shkendija Tetowo oraz Metalist Charków z Ukrainy.
Plan przygotowań Warty Poznań – zima 2022

4 stycznia – pierwszy trening
5 stycznia – badania wydolnościowe w Centrum PLEK oraz w Hali CityZen
14 stycznia – sparing ze Śląskiem Wrocław (we Wrocławiu)
15 stycznia – sparing z Arką Gdynia (w Bydgoszczy)
17 stycznia – wylot na obóz do Side (Turcja)
21 stycznia – sparing ze Slovanem Liberec
23 stycznia – sparing ze Shkendiją Tetowo
27 stycznia – sparing z Metalistem Charków
29 stycznia – powrót ze zgrupowania

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane