Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2021-09-09 11:57:32 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: inf. prasowa/ekstraklasa.org

Trener sierpnia w PKO Bank Polski Ekstraklasie

Trener lidera wyróżniony! Po wygranej Jacka Magiery z lipcu, nagroda najlepszego Trenera Sierpnia sezonu 2021/22 przypadła opiekunowi Lecha Poznań - Maciejowi Skorży.

W sierpniu żadna drużyna nie zdobyła tylu punktów, co Lech Poznań. Ekipa ze stolicy Wielkopolski wygrała w tym czasie trzy spotkania (kolejno z Cracovią, Bruk-Betem Termalicą Nieciecza, Lechią Gdańsk) oraz raz zremisowała z drugą w tabeli Pogonią. Dodatkowo aktualny lider jest jednym z dwóch zespołów (oprócz Śląska), który nie zaznał goryczy porażki w sezonie 2021/22.

Dla Macieja Skorży to pierwsza taka nagroda w karierze, mimo że już ma na koncie pracę w kilku ekstraklasowych zespołach. Co więcej, jest dwudziestym trenerem wyróżnionym przez pozostałe kluby.

Jeśli chodzi o statuetki, jest trzecim szkoleniowcem Kolejorza z takim tytułem, a w sumie zespół aktualnego lidera może pochwalić się piątym takim odznaczeniem. Wcześniej dwukrotnie zostali nagrodzeni Nenad Bjelica (luty 2017 i marzec 2018) oraz Dariusz Żuraw (czerwiec i lipiec 2020).

W 2021 roku w tej kategorii triumfowali sami Polacy. Ostatnia nagroda Trenera Miesiąca obcokrajowcowi przypadła Koście Runjaiciowi w grudniu 2020.

Trenera Miesiąca wybierają szkoleniowcy 18 klubów PKO BP Ekstraklasy. W sierpniu jednogłośnie zwyciężył Maciej Skorża, zdobywając 15 głosów. Na drugim miejscu ex aequo uplasowali się Waldemar Fornalik, Kosta Runjaić oraz Jacek Magiera, gromadząc po jednej nominacji.

TRENER MIESIĄCA 2021/2022

Sierpień 2021 – Maciej Skorża (Lech Poznań)
Lipiec 2021 - Jacek Magiera (Śląsk Wrocław)

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane