Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2021-04-02 11:33:49 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: inf. prasowa/ekstraklasa.org

Piłkarz Rakowa Młodzieżowcem Miesiąca PKO Banku Polskiego

Nagrodę Młodzieżowca Marca PKO Banku Polskiego w 2021 roku zdobył Kamil Piątkowski z Rakowa Częstochowa. To pierwsza taka nagroda zarówno dla tego piłkarza, jak i w ogóle przedstawicieli klubu spod Jasnej Góry.

Kamil Piątkowski już zdążył się zapisać w historii Rakowa Częstochowa. W niedzielę 28 marca został bowiem wystawiony przez Paulo Sousę w podstawowym składzie reprezentacji Polski w starciu eliminacji Mistrzostw Świata 2022 przeciwko Andorze. Dzięki temu jako drugi piłkarz ekipy spod Jasnej Góry w historii - po Pawle Skrzypku w 1996 roku - zagrał w kadrze biało-czerwonych. Teraz zostały docenione również jego dokonania ligowe w marcu. Za ten okres otrzymał on nagrodę Piłkarza Miesiąca PKO Banku Polskiego.

W trzech kolejkach najwyższej polskiej ligi rozegranych w tym czasie Piątkowski wpisał się na listę strzelców, pokonując golkipera Wisły Płock. U środkowego obrońcy warto jednak docenić, że w dwóch z tych potyczek jego zespół zachował czyste konto, a przeciwnicy łącznie oddali zaledwie sześć celnych strzałów! Do tego zanotował 123 podania celne (na 152 próby), przyjął 101 zagrań kolegów, wygrał 27 pojedynków (na 45), w tym 6 w powietrzu (na 11). Udało mu się zanotować też 9 udanych dryblingów (na 13 prób).

Akurat Kamil Piątkowski mógłby powiedzieć o sobie "do czterech razy sztuka". Nim bowiem sięgnął po tytuł Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego był już trzykrotnie nominowany do grona trójki kandydatów (w czerwcu 2020, wrześniu 2020 i grudniu 2020). Wtedy jednak zawsze ktoś stawał na jego drodze. Tym razem to on zaś pokonał triumfatora z września 2019 roku - Bartosza Slisza (Legia Warszawa) oraz Macieja Żurawskiego (Warta Poznań).

To jego premierowa nagroda Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego w karierze. Jest on już dwudziestym trzecim zawodnikiem wyróżnionym takim tytułem. Pierwszy raz laur ten przypadł także w udziale przedstawicielowi Rakowa. Częstochowianie stali się więc dwunastym klubem, posiadającym w swych szeregach triumfatora tego plebiscytu. W bieżącej edycji rozgrywek na siedem odsłon zwycięstwo przypadło w udziale graczom siedmiu ekip.

W tym sezonie status młodzieżowca przysługuje zawodnikom z polskim obywatelstwem, urodzonym w 1999 roku i młodszym. Piłkarze spełniający oba te kryteria mogą się jednocześnie ubiegać o nagrodę Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Trójka kandydatów - wraz z laureatem - wybierana jest na podstawie statystyk, zachowania w meczach oraz postawy pozaboiskowej. Za marzec wzięto pod uwagę dokonania z 20., 21. i 22. kolejki.


MŁODZIEŻOWIEC MIESIĄCA PKO BANKU POLSKIEGO 2020/2021

Marzec 2021 - Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa)
Luty 2021 - Xavier Dziekoński (Jagiellonia Białystok)
Grudzień 2020 - Kacper Kozłowski (Pogoń Szczecin)
Listopad 2020 - Kacper Chodyna (KGHM Zagłębie Lubin)
Październik 2020 - Karol Niemczycki (Cracovia)
Wrzesień 2020 - Adrian Gryszkiewicz (Górnik Zabre)
Sierpień 2020 - Mateusz Praszelik (Śląsk Wrocław

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane