Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2021-02-24 18:32:09 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: wisla.krakow.pl

Wiktor Szywacz na dłużej w Wiśle

18-letni ofensywny pomocnik Wiktor Szywacz przedłużył swój kontrakt i nadal będzie przywdziewał koszulkę z białą gwiazdą. Zawodnik parafował umowę obowiązującą do 30 czerwca 2024 roku.

Wiktor Szywacz urodził się 6 czerwca 2002 roku i jest wychowankiem Białej Gwiazdy, której szeregi zasilił w wieku sześciu lat. Zawodnik, występujący na pozycji pomocnika, wielokrotnie prezentował swoje piłkarskie umiejętności, za co często zostawał doceniany. Tak było chociażby w sezonie 2014/2015, kiedy to wyróżniał się na tle rówieśników w drużynie prowadzonej przez trenera Michała Janię i otrzymał nagrodę Piłkarza Sezonu Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków. Młody gracz regularnie piął się po kolejnych szczeblach, reprezentując barwy klubu z Reymonta w zespołach młodzieżowych. W trwającym sezonie Centralnej Ligi Juniorów U-18 pomocnik rozegrał 16 meczów i strzelił 5 bramek.

Dobrą postawę pomocnika w rozgrywkach CLJ dostrzegł trener Peter Hyballa, który postanowił bliżej przyjrzeć się piłkarskim walorom 18-latka, dając mu szansę regularnych treningów u boku pierwszej drużyny oraz zaprezentowania swojego potencjału w meczach kontrolnych.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane